برنامه مسابقات تیم ملی شنا جوانان اعلام شد

استخر “همدان” در دبی به مدت چهار روز میزبان شناگران جوان ایران در چهارمین دوره رقابت های بین المللی شنا دوبی است.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ مسابقات بین المللی دبی برای کسب سهمیه دومین دوره رقابت های المپیک جوانان مورد تایید فینا است. کسب این سهمیه به تنهایی انگیزه شناگران جوان ایران را برای حضور پر قدرت و رکوردشکنی های پیاپی در دبی تضمین می کند.
این مسابقات از تاریخ سوم الی ششم اردیبهشت ماه در در مجموعه ورزشی “همدان” دبی برگزار می شود. این مجموعه یکی از مجهزترین استخرهای جهان محسوب می شود. رقابت های جوانان جهان در سال ۲۰۱۳ و مسابقات جهانی شنا مسافت کوتاه سال ۲۰۱۰ در این استخر برگزار شد.
در ادوار گذشته این مسابقات کشورهای آسیایی به خصوص حاشیه نشین های خلیج فارس حضور پر رنگی در این مسابقات داشتند. کشورهایی مانند مصر، قطر، لبنان، امارات، عراق، اردن، سوریه، روسیه، قرقیزستان و بسیاری از کشورهای دیگر دردوره های پیشین این رقابت ها شرکت کردند.
دومین دوره این مسابقات در سال ۲۰۱۲ نیز با حضور ملی پوشان ایران برگزار شد. ورزشکاران کشورمان در آن سال موفق شدند به چند مدال رنگارنگ در بخش بزرگسالان و جوانان دست یابند.
شناگران ایران با ترکیب آریا نسیمی شاد، نیما عبداللهی، آرین علیایی، شایان عظیمی و محسن مهمان نواز در این مسابقات شرکت می کنند. خشایار حضرتی به عنوان مربی این تیم را همراهی می کند و پیمان جاویدان مسئولیت سرپرستی تیم را بر عهده دارد.
مورد تایید بودن این مسابقات جهت کسب سهمیه المپیک جوانان باعث حضور پر رنگ تیم های مطرح جهان شده است. در مجموع ۴۵ تیم ملی و باشگاهی در چهارمین دوره این رقابت ها حاضر هستند. روسیه، مصر، هند و قزاقستان از جمله کشورهای پر قدرت این دوره از رقابت ها هستند که برای کسب سهمیه المپیک و مدال آوری در این مسابقات تلاش می کنند.
طبق برنامه درروز نخست این مسابقات آرین علیایی تنها نماینده ایران در ماده ۸۰۰متر آزاد است. سایر ملی پوشان از روز پنج شنبه به آب می زنند.

*برنامه شنا شناگران ایران در چهارمین دوره رقابت های بین المللی دبی:
روز نخست (چهارشنبه سوم اردیبهشت): آرین علیایی ۸۰۰متر آزاد
روز دوم (پنجشنبه چهارم اردیبهشت): آرین علیایی ۲۰۰متر آزاد – محسن مهمان نواز ۲۰۰متر کرال پشت – آریا نسیمی شاد و شایان عظیمی ۵۰متر قورباغه – نیما عبداللهی ۵۰ متر آزاد
روز سوم (جمعه پنجم اردیبهشت): آرین علیایی ۴۰۰ متر آزاد – شایان عظیمی و آریا نسیمی شاد ۱۰۰متر قورباغه – محسن مهمان نواز ۵۰متر کرال پشت
روز چهارم (شنبه ششم اردیبهشت): آریا نسیمی شاد و شایان عظیمی (۲۰۰متر قورباغه) – محسن مهمان نواز (۱۰۰متر کرال پشت) –نیما عبداللهی ۵۰متر پروانه

انتهای پیام

image_printپرینت مطلب

برگزاری مسابقات شنای بزرگسالان در چهارم مرداد

کمیته شنا پیشکسوتان در نظر دارد یک دوره مسابقات شنا بزرگسالان تحت عنوان (جام خلیج فارس) در رده سنی بالای ۲۵ سال روز پنجشنبه چهارم مرداد ۱۴۰۳ در استخر بین المللی ۹ دی مجموعه ورزشی شهید شیرودی برگزار کند.