1

جعفری:به شدت به نتیجه‌گیری تیم ملی در مسابقات فیناترافی امیدوارم

آرش بشیری/

به گزارش روابط عمومی فدراسیون، شنا،شیرجه و واترپلو، خبرگزاری نسیم نوشت:

کمتر از یک ماه به برگزاری مسابقات توسعه جهانی واترپلو در تهران باقی مانده و ملی‌پوشان زیرنظر سیروس طاهریان برای حضوری پر قدرت در این رقابت‌ها آماده می‌شوند. این مسئله باعث شده پیشکسوتان این رشته که همیشه از کم توجهی‌ها گلایه داشته اند با امیدواری به آینده نگاه کنند.

رضا جعفری، پیشکسوت واترپلو در خصوص برگزاری مسابقات فیناتراپی در ایران اظهار داشت: بعد از حدود 14، 15 سال میزبانی یک رویداد بین‌المللی در واترپلو به کشور ما رسیده است که این موضوع ما را دوباره در سطح جهانی نشان خواهد داد.

پیشکسوت واترپلو گفت: نکته مهم دیگر این است که تیم ملی پس از اعزام نشدن به مسابقات آسیایی با مشکلات زیادی مواجه شد. مسابقات توسعه جهانی مشخص می‌کند که ما می توانیم در عرصه جهانی حضور پیدا کنیم یا خیر.

وی افزود: تأثیر این رقابت‌ها بر روحیه بازیکنان و مربیان از هر مسئله دیگری مهم تر است. وقتی یک رقابت جهانی در کشوری برگزار شود، بیش از همه توجه کودکان و نوجوانان به آن جلب می‌شود. این مسئله می‌تواند به آینده واترپلو کمک کند. البته این تأثیر مختص بچه‌ها نیست و انگیزه بازیکنان و مربیان را هم بیشتر می‌کند.

جعفری  با حمایت از حضور محسن رضوانی در رأس فدراسیون و حضور طاهریان به عنوان سرمربی تیم ملی خاطر نشان کرد: رضوانی تا اینجای کار از نام خودش هزینه کرده است. با توجه به تصمیم گیری‌های خوب او و کمیته فنی، انتخاب سیروس طاهریان بسیار منطقی بود زیرا او روی بازیکنان تسلط دارد.

وی در خاتمه عنوان کرد: طاهریان توانست بازیکنان قدیمی را برگرداند و با اضافه کردن جوانان، تیم خوبی را درست کند. من به شدت به نتیجه گیری در این مسابقات خوش‌بین هستم و اعتقاد دارم که می‌توانیم موفق شویم.