حدیقی: فینا به دنبال میزبان جدید جام جهانی شیرجه است

Print Friendly
حدیقی: فینا به دنبال میزبان جدید جام جهانی شیرجه است

رییس کمیته فنی شیرجه گفت: فدراسیون جهانی شنا در تلاش است میزبان جدیدی برای برگزاری جام جهانی شیرجه جایگزین کند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ امید حدیقی در خصوص لغو مسابقات انتخابی المپیک شیرجه که قرار بود ۲۹ فروردین در ژاپن برگزار شود اظهار کرد: فینا در ایمیلی که به فدراسیون‌ها ارسال کرده است علت لغو مسابقات را اعلام کرد. یکی از دلایل این بود که ژاپن نمی توانسته به طور کامل شرایط استاندارد و پروتکل های فینا را رعایت کند. از طرفی ویزای ژاپن توسط سفارت خانه ها در هیچ کشوری صادر نشده است. با توجه به همین مشکلات مسابقات جام جهانی شیرجه لغو شد. در نامه فینا نوشته شده که فدراسیون جهانی به زودی دنبال جایگزین کردن کشور دیگری برای انجام مسابقات است.  انتخابی های المپیک معمولا ۶ ماه قبل از المپیک برگزار می شود تا ورزشکار منتخب فرصت آماده شدن برای المپیک داشته باشد. امیدوارم این مسابقات انجام شود و به ملی پوشان هم اعلام کرده ام تمریناتشان را ادامه دهند تا زمانی که تکلیف برگزاری این مسابقات به طور کامل مشخص شود.

حدیقی خاطر نشان کرد: ژاپن اگر این مسابقات را برگزار کند و مثلا ۵۰۰ نفر در این مسابقات شرکت کنند و یک نفر از آنها کووید ۱۹ بگیرد مسابقات المپیک هم زیر سوال خواهد رفت. به همین دلیل ژاپن چون هدفش برگزاری المپیک است میزبانی این مسابقات را برعهده نمی گیرد.

وی در پایان گفت: ورزشکاران ما تمرینات خوبی داشتند. سه شنبه هم از آنها تست گرفتم و وضعیت آن ها را سنجیدم. آنها سه بار حرکات خود را انجام دادند که هر بار از نظر روانی بهتر اجرا کردند. قرار بود آخر این هفته و اواسط هفته آینده هم مجددا شرایط استاندارد مسابقه با حضور داور داشته باشیم. ملی پوشان اردوی برون‌مرزی و دیدار تدارکاتی که نداشتند، می خواستیم با حداقل ها در شرایط مسابقه قرار بگیرند تا انگیزه ای باشد و بهترین عملکرد خود را به نمایش بگذارند.

انتهای پیام


Print Friendly

اخبار مرتبط