1

حضرتی: کیفیت تمرینات را افزایش داده ایم

مربی تیم ملی شنا گفت: بازیکنان در حال حاضر در فشار تمرینی مناسبی هستند اما ما کمیت تمرینات را کاهش داده ایم تا کیفیت کار بالا برود.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ خشایار حضرتی درباره اردوهای آمادگی تیم ملی شنا اظهار کرد: مرحله جدید اردوهای تیم ملی را آغاز کردیم که به منظورآماده سازی برای بازی های آسیایی اینچئون کره جنوبی است. بعد ازاتمام این اردو هم یک اردوی سه هفته ای در مجارستان داریم. دراین اردو در یک مسابقه تدارکاتی که رقابت های قهرمانی کشور مجارستان است شرکت می کنیم.
او ادامه داد: بعد از آن هم تمرینات را ادامه می دهیم تا بازیکنان در فشار تمرینی مناسبی قرار بگیرند. اردوی مجارستان بهترین زمان برای آزمایش بازیکنان و مشخص شدن نتایج تمرینات چند وقت اخیر آن هاست.
حضرتی درباره برنامه های تیم ملی نیز گفت: برنامه ها را به مانند گذشته ادامه می دهیم. آماده سازی اختصاصی، شدت و فشار تمرینی مناسب و بدنسازی از برنامه های اصلی ما در اردوهای گذشته بوده است که به همان ترتیب ادامه می دهیم. فقط از لحاظ متراژ و کمیت تمرینات را کاهش داده ایم تا کیفیت آن ها بالاتر برود.
او درباره اضافه شدن آریا نسیمی شاد به اردوی تیم ملی تصریح کرد: آریا قبل از آغاز این اردو هم کنار تیم بود اما به دلیل اینکه محصل بود مدتی از اردوها دور ماند. او در اردوهایی که از عید شروع شد حضور داشت و پس از آن هم به مسابقات دبی رفت. اما برنامه هایش کمی تغییر کرد. در حال حاضر هم او با بچه های بزرگسال تمرین می کند و اگر شرایط مهیا باشد او هم به همراه تیم به مجارستان می آید.
مربی تیم ملی شنا درباره انتخاب نفرات برای اردوهای تیم ملی گفت: بازیکنان حاضر در اردو با توجه به لیگ برترسال 92 انتخاب شده اند و کسانی که توانستند در این رقابت ها عملکرد بهتری داشته باشند به اردو اضافه شدند. برهمین اساس و با توجه به اینکه تمامی این بازیکنان از شناگران خوب هستند هر هفت شناگر حاضر در اردو به کشور مجارستان اعزام می شوند.
خشایار حضرتی در پایان درباره اعطای بورسیه های اردوهای خارج از کشور به شناگران گفت: کمیته ملی المپیک چند بورسیه برای اردوهای خارج از کشور به شناگران داده است که این سهمیه برای شناگران زیر 15 سال است. نفرات اعزامی به این رقابت ها براساس مسابقات قهرمانی کشور شیراز انتخاب شده اند و به قطر می روند. پیش از این هم هشت شناگر به رقابت های ترکیه رفته اند.

انتهای پیام