خادم پیر: باید قهرمان شویم،به خیلی ها بدهکاریم

ملی پوش واترپلوی ایران می گوید در مسابقات توسعه جهانی کاپ قهرمانی را در تهران نگه می دارند.

مرتضی رضایی/

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو، خبرگزاری خبرآنلاین نوشت:

سهیل خادم پیر دفاع سانتر تیم ملی واترپلو از یک چیز مطمئن است،اینکه تیم ملی ایران در مسابقات فینا ترافی قهرمان می شود:«باور کنید به کمتر از این هم راضی نمی شویم.»روحیه بچه های تیم ملی خوب است.آنها حس خوبی دارند و از اینکه حالا خیلی ها منتظر درخشش شان در این مسابقات هستند خوشحالند.البته سهیل هم مثل چند ملی پوش دیگر چند گلایه کوچک دارد که اگر برطرف شود می تواند به قهرمان شدن آنها کمک بزرگی کند.او می گوید:«ما نیاز به یک روانشناس داریم.هرچه به مسابقات نزدیک می شویم استرس بچه ها بیشتر و بیشتر می شود.البته اسما روانشناس داریم و شایعه حضورش همیشه بوده اما ما که چیزی ندیده ایم!»

البته درباره پزشک تیم هم بعضی از بچه های شما این عقیده را داشتند.اما وقتی با پزشک تیم حرف زدیم مشخص شد که اصلا وظیفه ایشان چیز دیگری است و تازه شما را چکاپ کلی هم کرده اند.

واقعیت این است که اسم روانشناس در کادر هست و شایعه حضورش همیشه بوده اما ما که چیزی ندیده ایم و فعلا هم خبری نیست.درست است ۱۰ روز پیش چکاپ شدیم اما حضور یک روانشناس می تواند کمک بزرگی به بچه های تیم ملی بکند.من معتقدم که حتی یک جلسه هم کافی نیست.باید یک روانشناس بیاید و در کنار تیم باشد تا حداقل ۵ – ۶ جلسه با بچه ها کار کند.ما برای فینال لیگ برتر در تیم دانشگاه آزاد روانشناس داشتیم که کمک زیادی به ما کرد.بچه ها آن زمان استرس ها را خیلی زود فراموش کردند.اما برای مسابقات به این مهمی یک جلسه کافی نیست.

یک انتقادی که بچه ها می کردند اشاره به مصدومیت در آب سرد بود.

باور کنید من هم در این آب سرد مصدوم شدم.اما چاره ای نبود.حالا شرایط فرق کرده و با گرم شدن دوباره آب خیلی از مشکلات بر طرف شده است.

در حال حاضر شرایط خود شما چطور است؟ فکر می کنید ایران می تواند عنوان قهرمانی در این رقابت ها را از آن خودش کند؟

۲۳ – ۲۴ روز دیگر مسابقات شروع می شود.ما از نظر بدنی کم کم داریم به شرایط ایده آل می رسیم و حالا سعی می کنم تا از نظر هماهنگی تیمی و تاکتیک به آمادگی کاملی برسیم.می خواهیم آماده شویم تا نتایج خوبی بگیریم.

ما میزبان هستیم و قهرمانی …

چاره های به جز قهرمانی نداریم.هم خودمان این حس را داریم و هم اینکه فدراسیون،رسانه ها و همه و همه دست در دست هم داده اند تا ایران قهرمان این رقابت ها شود.کاپ قهرمانی در تهران می ماند و شک نداشته باشید که به کمتر از قهرمانی راضی نیستیم.

از حریفان ایران به اندازه کافی شناخت دارید؟

این مهمترین دغدعه ما است.ما تا اینجای کار فقط با تیم کویت بازی کرده ایم.اگر نه از دیگر رقیبانمان شناختی نداریم.فقط می دانیم که تیم های قدرتمندی در مسابقات شرکت می کنند.این را هم می دانیم که اروپایی ها قویتر هستند.امیدوارم تا قبل از بازی با اتریش اطلاعات خوبی از آنها بگیریم.چرا که ناشناخته بودن اتریش کارمان را برای بازی اول سخت تر می کند.اتریش جزو تیم های مدعی است.ما با اروگوىه و اذربایجان هم ۴-۵سال پیش بازی کرده ایم.به طور حتم این تیم ها هم تغییر کرده اند.

با این شرایط کار برای شما هم سخت می شود؟

دقیقا.در این شرایط بچه ها وظیفه خیلی سنگینی دارند.ما باید جواب زحمات خیلی ها را بدهیم.باید با تمام قدرت کار کنیم تا خستگی از تن همه آنهایی که زحمت کشیده اند بیرون برود.

انتهای پیام

image_printپرینت مطلب

برگزاری مسابقات شنای بزرگسالان در چهارم مرداد

کمیته شنا پیشکسوتان در نظر دارد یک دوره مسابقات شنا بزرگسالان تحت عنوان (جام خلیج فارس) در رده سنی بالای ۲۵ سال روز پنجشنبه چهارم مرداد ۱۴۰۳ در استخر بین المللی ۹ دی مجموعه ورزشی شهید شیرودی برگزار کند.