خانبانان: همه ما برای قهرمانی آسیا انگیزه داریم

Print Friendly
خانبانان: همه ما برای قهرمانی آسیا انگیزه داریم

کاپیتان تیم ملی ایران گفت: همه ما انگیزه داریم تا در قهرمانی آسیا به بهترین نتیجه ممکن برسیم.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ حامد خانبانان کاپیتان تیم ملی ایران در نشست خبری با اصحاب رسانه بیان کرد: ما تمرینات پرفشاری را قبل از اینکه بازی‌های آسیایی به تعویق بیفتد، داشتیم. حتی در دوره کرونا استخر تمرینی نداشتیم و با پیگیری های آقای رضوایی و کادر فنی تمرینات را در استخرهای روباز شروع کردیم. قبل از تعویق بازی های آسیایی هم به اردوی یونان رفتیم که روزهای آخر سفر متوجه تعویق این بازی ها شدیم که خیلی اذیت شدیم چون با انگیزه در اردو بودیم.

وی افزود: بعد از لغو مسابقات انتخابی المپیک و تعویق بازی های آسیایی و قهرمانی آسیا افت کردیم و شرایط سختی داشتیم تا به اردو برگردیم ولی با حمایت آقای رضوانی توانستیم برگردیم. الان بچه ها شرایط شان بهتر و تیم جمع شده است. تیم جوانی داریم صبح و عصر تمرین می کنیم شاید یک ماه دیگر سفر تدارکاتی داشته باشیم و به مسابقات اعزام شویم. متاسفانه دوره قبل مسابقات قهرمانی آسیا در ضربات پنالتی باختیم، البته جوان تر بودیم ولی الان از نظر تجربه در سطح بالاتری هستیم.

خانبانان تاکید کرد: چهار سال است که به هیچ مسابقه بین المللی نرفته‌ایم، بعد از مسابقات چین مسابقه رسمی نرفتیم هرچه بوده اردو بوده است. تا در شرایط بازی قرار نگیریم نمی توانیم پیشرفت کنیم. نتیجه بیانگر همه چیز است. درباره لیگ جهانی باید بگویم همانطور که آقای غفوری گفتند هزینه بر است اما اگر وزارت و کمیته حمایت کنند نتیجه می گیریم.

کاپیتان تیم ملی درباره شرایط سایر بازیکنان نیز خاطرنشان کرد: چهارسال هیچ مسابقه ای نرفتیم و فقط تمرین کردیم. انگیزه داریم که خودمان را نشان دهیم و تثبیت کنیم . این که به عنوان تیم آسیایی تثبیت شویم خیلی مهم است. همه تیم ها حضور دارند ژاپن، سنگاپور و غیره. بعد از چهارسال این انگیزه را داریم که خودمان را نشان دهیم.

خانبانان درباره مسابقات داخلی نیز گفت: بابت لیگ هم باید بگویم این طبیعت ورزش ما است که اسپانسرهای کمتری داریم. اسپانسرهایی مثل سپاهان و غیره متاسفانه در لیگ غیبت دارند. در حال حاضر در اصفهان هیچ تیم لیگ برتری نداریم. متاسفانه حتی باشگاه معتبری هم مثل پرسپولیس از پرداخت قرارداد بازیکنان ما سرباز می زند. قراردادم با تیم رسپولیس را پیگیری کردم که هنوز پرداخت نشده است. ۱۸ بازییکن حدود ۴۵۰ میلیون تومان مجموع قراردادشان است که تا کنون پرداخت نشده و هیچکس رسیدگی نمی کند.

 

انتهای پیام


Print Friendly

اخبار مرتبط