ورزش های آبی جمهوری اسلامی ایران

رضواني: طاهريان بخش مهمی از فدراسيون ما است

محسن رضوانی با قدردانی از سیروس طاهریان تاکید کرد، کادر فنی تیم ملی واترپلو نقش بسزایی در موفقیت و قهرمانی ملی پوشان داشته است و تا زمانی که من هستم سیروس طاهریان کنار تیم ملی واترپلو خواهد بود.

 

انسيه بحري/

 

قهرماني در رقابت‌هاي توسعه جهاني آن‌هم به ميزباني ايران اتفاق خوبي براي واترپلو كه تا حد زيادي تلخي نرفتن به بازي‌هاي آسيايي را كمرنگ كرد، بود كه با رضايت فينا هم روبه‌رو شده است. با اين حال فدراسيون شنا، شيرجه و واترپلو به فكر استخدام يك مربي تراز اول براي واترپلو است و در عين حال به گفته رييس فدراسيون سيروس طاهريان سرمربي موفق تيم‌ملي هميشه در كنار واترپلو خواهد ماند و موفقیت های امروز تیم ملی واترپلو مرهون تلاش های او و کادر فنی است.

 

تا زمانی که من هستم طاهریان در کنار تیم ملی خواهد بود

رضواني درباره آينده كاري سيروس طاهريان سرمربي تيم‌ملي واترپلو يادآور شد:«تا زماني كه من رييس فدراسيون شنا هستم او هميشه در كنار تيم‌ملي واترپلو خواهد بود. طاهريان به خواست خودش مدير فني و سرپرست تيم‌ملي است و ما به دنبال استخدام يك مربي تراز اول خارجي هستيم اما طاهريان بخش مهمی از فدراسيون ماست. قطعا با مشورت او برای تیم ملی تصمیم گیری می کنیم.»

وي افزود:«ما يك مربي پرتوان خارجي در واترپلو مي‌خواهيم كه هر سه تيم نوجوانان، جوانان و بزرگسالان ايران را ساپورت كند. من از همه اعضاي كادر فني تيم‌ملي در فيناترافي تشكر مي‌كنم كه واقعا براي قهرماني ايران زحمت كشيدند. در حال گفت‌وگو با يك مربي صربستاني هستيم چون ليگ جهاني واترپلو، مسابقات جوانان جهان و قهرماني جوانان آسيا در سال94 و 95 را پيش‌رو داريم.»

 

تمجيد فينا از ميزباني ايران

محسن رضواني رييس فدراسيون شنا، شيرجه و واترپلو با وجود سرماخوردگي و خستگي بعد از ميزباني رقابت‌هاي فيناترافي مشغول رسيدگي به كارهاي تيم‌ملي واترپلوي اروگوئه در هتل محل اقامت اين تيم بود، ديروز پاسخگوي سوالات«گل» شد. او درباره ميزباني ايران در مسابقات توسعه جهاني واترپلو و قهرماني تيم‌ملي كشورمان گفت:«مسابقات بسيار خوبي بود كه خوشبختانه قهرمان شديم و از آن مهم‌تر آبرومندانه ميزباني كرديم. به طوري كه نگاه تيم‌ها و كشورهاي خارجي به ايران تغيير كرد.»

وي ادامه داد:«روز شنبه بعد از اتمام مسابقات ايميلي از سوي فينا و نماينده فدراسيون جهاني دريافت كردم كه موجب افتخارمان بود. در اين نامه طوري از ميزباني ايران در مسابقات فيناترافي تمجيد شده بود كه خودمان نمي‌توانستيم در آن حد از خودمان تعريف كنيم.»

 

تهرانگردي اروگوئه‌اي‌ها

او با اشاره به رضايتمندي خارجي‌هاي شركت‌كننده در فيناترافي گفت:«قرار بود اروگوئه‌اي‌ها سفري توريستي به شيراز داشته باشند اما سفير آنها اين مورد را رد كرد چراكه زماني براي بيشتر ماندن در ايران نداشتند به همين دليل آنها تهرانگردي كردند و بسيار راضي هم بودند.»

 

5سكه قطعي

رييس فدراسيون شنا در مورد پاداش قهرماني ايران در مسابقات توسعه جهاني واترپلو تصريح كرد:«اهداي پنج سكه طلا تا به حال از سوي وزارت ورزش و اداره ورزش استان قطعي شده است. در واقع پاداش فدراسيون و وزارتخانه يكي است اما من به دنبال آن هستم كه بازهم تعداد اين سكه‌ها را از طريق بخش خصوصي افزايش دهم. هيچ‌يك از ملي‌پوشان حتي فكر نمي‌كردند كه به آنها پاداش برسد!»

 

منتظر بانك سپه هستيم

او در مورد اينكه قرار بود يك بانك حامي مالي مسابقات باشد، گفت:«بانك سپه قول همكاري و حمايت را داده اما تا اين لحظه هنوز اتفاقي رخ نداده است. بايد بگويم كار ملي انجام دادن واقعا سخت است و اذيت شديم.»

 

 

شنا و شيرجه در روسيه و اتريش

رضواني در پاسخ به اين سوال كه فدراسيون بعد از واترپلو و فيناترافي چه برنامه‌هايي براي شنا و شيرجه دارد؟ گفت:«كارهاي اين دو رشته طبق برنامه پيش مي‌رود. دو نماينده شناي ايران در مسابقات جهاني كازان روسيه اعزام مي‌شوند. تيم‌ملي شيرجه هم در اردو است و حدود 15روز ديگر به تورنمنت بين‌المللي اتريش اعزام مي‌شود.»

در اين تورنمنت تيم‌هاي اروپايي حضور دارند و ما با ارزيابي نفرات خود براي اردوي چين تصميم‌گيري خواهيم كرد. درخصوص بانوان هم در حال رايزني با كشورهاي منطقه هستيم تا يك دوره مسابقه بين‌المللي در ايران داشته باشيم. به هر حال اين بخش هم زحمت مي‌كشد و بايد اخبار آن‌ طوري ديده شود.»

 

انتهای پیام

 

image_printپرینت مطلب