ورزش های آبی جمهوری اسلامی ایران

رضواني: 2تيم انصرافي سنگين مجازات مي‌شوند

ميزباني مسابقات واترپلو توسعه جهاني(فيناترافي) موجب شده تب و تاب زيادي بين اهالي اين رشته ايجاد شود اما مهم‌ترين مساله اين روزهاي فدراسيون شنا، فراهم كردن حاميان مالي مناسب براي اين مسابقات است.
انسيه بحري/
به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا،شیرجه و واترپلو، روزنامه گل نوشت:
رييس فدراسيون شنا هم از مذاكرات نهايي با اين حاميان مالي خبر داد و  گفت كه با وجود نياز به اسپانسر اما وزارت ورزش رقم قابل توجهي را براي مسابقات فيناترافي تخصيص داده است.
كمك وزارتخانه
محسن رضواني رييس فدراسيون شنا، شيرجه و واترپلو كه براي حضور در جلسه هماهنگي مسوولان اجرايي مسابقات فيناترافي آماده مي‌شد درباره جذب حاميان مالي اين رقابت‌ها به«گل» گفت:«در حال انجام مذاكرات نهايي براي اسپانسر هستيم كه اين مذاكرات در حال قطعي شدن است و فكر مي‌كنم تا يكي، دو روز آينده جواب بگيرم. يك بانك اسپانسر ما خواهد شد و قسمتي از هزينه‌هاي مسابقات جهاني را پرداخت كرد. ما منتظر قطعي شدن اين موضوع هستيم تا بنرها و برنامه‌هاي‌مان را با آن هماهنگ كنيم.»
وي افزود:«دكتر سجادي رييس كميته راهبردي مسابقات فيناترافي است و وزارتخانه براي ميزباني ايران در مسابقات توسعه جهاني تعامل بسيار خوبي با فدراسيون داشته و رقم قابل توجهي هم به ما كمك كرده‌اند. در مجموع وزارت ورزش هميشه در ميزباني‌هاي جهاني فدراسيون را حمايت مي‌كند.»
تجهيز سيستم صوتي
رضواني با اشاره به تعامل شركت تجهيز با فدراسيون شنا گفت:«با مهندس عباسي از شركت تجهيز جلساتي داشتيم و اين شركت در بحث سخت‌افزاري واقعا به ما كمك كرده است. تجهيزات سالن تكميل شده و از لحاظ سيستم نورپردازي مشكلي نداريم طي چند روز آينده هم سيستم صوتي سالن در حال به‌روز شدن است.»
او درباره پخش تلويزيوني مسابقات فيناترافي تصريح كرد:«با ناظمي و ميرحسيني رييس شبكه سوم سوم و شبكه ورزشي جلسه‌اي داشتيم كه آنها اهميت مسابقات را درك كرده‌اند. ما نامه فدراسيون جهاني مبني بر پخش تلويزيوني را به آنها نشان داديم و مسوولان براي پوشش تلويزيوني دست به كار شده‌اند. قسمت فني صداوسيما براي بازديد و نصب دوربين‌هاي تلويزيوني از استخر بازديد كرده‌اند.
برنامه فيناترافي ديروز ارسال شد
رييس فدراسيون شنا درخصوص انصراف دو تيم ترينيداد و گواتمالا از مسابقات توسعه جهاني گفت:«به‌طور حتم و به زودي فدراسيون جهاني مجازات سنگيني را براي دو تيم انصراف‌داده در نظر خواهد گرفت. چون زمان وجود نداشت نمي‌شد تيم‌هاي جديدي به اين مسابقات اضافه شود. ديروز زمان و برنامه مسابقات از سوي فينا تاييد و به ايران ارسال شد. بايد بگويم براي نخستين‌بار است كه سه تيم اروپايي در فيناترافي شركت دارند.»
سود شنا و شيرجه از واترپلو
وي احتمال لژيونر شدن واترپلوييست‌ها را اين‌چنين عنوان كرد:«شك نكنيد ما ميزباني خود را به نحو احسن برگزار مي‌كنيم. رويكردي كه براي واترپلو خواهد بود مطمئن باشيد براي شيرجه و شنا هم وجود دارد و تمام رشته‌هاي ما قطعا بهتر ديده مي‌شوند.»
يك مدير ارشد نظام در افتتاحيه
رضواني درخصوص احتمال حضور رييس جمهور و رييس مجلس شوراي اسلامي در مسابقات فيناترافي گفت:«رييس جمهور را نمي‌دانم و كلا خانواده‌ شنا از او توقعي ندارد چون مي‌دانيم دكتر روحاني گرفتاري‌هاي زيادي داشته و زماني براي حضور در مراسم افتتاحيه و اختتاميه ندارد. با رييس مجلس هم صحبت‌هايي شده اما با توجه به همزماني آغاز مسابقات با روز آزادسازي خرمشهر احتمال حضور او نيز كم است اما قول مي‌دهيم يكي از مديران ارشد نظام در مراسم افتتاحيه و فيناترافي حضور دارد.»
مسابقات توسعه جهاني واترپلو براي نخستين‌بار به ميزباني ايران از سوم تا هشتم خرداد برگزار مي‌شود.
انتهای پیام
image_printپرینت مطلب