روز جهانی قدس گرامی باد

Print Friendly
روز جهانی قدس گرامی باد

روز قدس نماد وحدت و اراده امت اسلامی، روز بیداری مسلمانان و اتحاد آنها در مقابل دشمنان، روز ایستادگی مستضعفان عالم علیه مستکبران گرامی باد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ شهر بیت المقدس که پیش از اسلام به نام های اورشلیم و ایلیا نیز خوانده می شده، از جمله شهر هایی است که هر یک از ادیان اسلام، مسیحیت و یهود، تقدس خاص و ویژه ای برای آن قائل اند. قدس، قبله نخستین و حرم دوم مسلمانان جهان، سرزمین اصلی و وطن میلیون‌ها آواره مسلمان فلسطینی است که استکبار جهانی توسط صهیونیسم جنایتکار، از سال ۱۹۴۸ آن سرزمین را از دست ساکنانش خارج ساخت و تحت سلطه نیروهای اشغالگر قرار داد.

در ۱۶مرداد ۱۳۵۸، پس از بمباران جنوب لبنان توسط نیروهای دفاعی اسرائیل، امام خمینی(ره) از مسلمانان جهان خواست تا آخرین جمعه ماه رمضان را به عنوان «روز قدس» انتخاب کنند.

آخرین جمعه ماه عرفانی و مبارک رمضان فرا رسید و امت روزه دار و مومن ایران اسلامی بار دیگر وظیفه دینی و ایمانی خود را در برابر ستمگران و زورگویان عالم فریاد می زنند. روز جهانی قدس به عنوان میراث گرانقدر بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران، دنیا را به مقاومت در برابر سلطه جهانی فرا می‌خواند و هر سال پر شور تر از سال قبل ، آزادی خواهان و مسلمانان نقاط مختلف جهان، با مشت‌های گره کرده جنایات رژیم صهیونیستی را محکوم می‌کنند. روز قدس به عنوان روز بیداری مسلمانان و اتحاد آنها در مقابل دشمنانشان بوده و اختصاص به قدس و فلسطین ندارد.

فرا رسیدن روز قدس که نماد وحدت و اراده امت اسلامی است و روز بیداری مسلمانان و اتحاد آنها در مقابل دشمنان، روز ایستادگی مستضعفان عالم علیه مستکبران را گرامی می‌داریم.

 

انتهای پیام


Print Friendly

اخبار مرتبط