سمیع‌زاده: باز نشدن استخرها آسیب جدی به ملی‌پوشان شنا می‌زند

Print Friendly
سمیع‌زاده: باز نشدن استخرها آسیب جدی به ملی‌پوشان شنا می‌زند

محسن سمیع‌زاده، مدیر فنی تیم‌های ملی شنا گفت: اگر ملی پوشان نتوانند تمرینات آبی خود را انجام دهند، ممکن است این موضوع برای ما مشکل‌ساز شود.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ به نقل از خبرگزاری تسنیم محسن سمیع‌زاده درباره عدم صدور مجوز فعالیت‌های شنا در کشور گفت: از مسئولان فدراسیون پزشکی ورزشی تشکر می‌کنم که پروتکل خوبی را درخصوص راه‌اندازی استخرهای شنا به کارشناسان وزارت بهداشت و درمان ارائه کردند، اما به نظر می‌رسد آنها اشراف کمتری بر استخرهای شنا دارند.

وی افزود: مواد ضدعفونی کننده کلر در استخرها، هرگونه ویروس و باکتری و قارچ موجود در آب را از بین می‌برد؛ بنابراین مشکلی برای فعالیت شناگران وجود ندارد. از طرفی آنها می‌توانند درباره تجمع بیش از حد افراد اظهار نظر کنند که ما در پروتکلی که به آنها فرستادیم، درخواست تمرینات ملی‌پوشان را با حداقل افراد و فاصله زمانی مناسبی مطرح کردیم. متاسفانه این موضوع به صورت کامل از دستور کار خارج شد.

مدیر فنی تیم‌های ملی شنا با ابراز نگرانی از تعطیلی استخرها و نداشتن تمرینات آبی ملی‌پوشان اظهار داشت: نگران هستم، چون در رشته شنا توسعه فیزیولوژیکی مطرح می‌شود و این توسعه در پروسه طولانی‌مدت اتفاق می‌افتد. اگر شناگران، به‌ویژه شناگران استقامتی و نیمه استقامتی که سه ماه در آب تمرین نکنند، ممکن است سه سال به عقب برگردند. از این رو از مسئولان وزارت بهداشت درخواست می‌کنم همانطور که پروتکل‌هایی برای کاهش تجمع افراد دارند، می‌توانند این پروتکل‌ها را در استخرهای شنا هم اجرا کنند و استخرهای شنا کارشان را با ظرفیت یک‌پنجم آغاز کنند. چون خیلی از مربیان شنا و ناجیان غریق بیکار شده‌اند.

سمیع‌زاده با ابراز امیدواری به موافقت مسئولان وزارت بهداشت با فعالیت ملی‌پوشان شنا طبق پروتکل های تهیه شده خاطرنشان کرد: بار دیگر موضوع را با خلیلیان و مسجدی مطرح کردم که این عزیزان و نیز فرهاد مرادی پیگیر هستند. اگر ملی پوشان نتوانند تمرینات آبی خود را انجام دهند، ممکن است این موضوع برای ما مشکل‌ساز شود و آسیب جدی خواهیم خورد.

وی به آغاز فعالیت شناگران جهان در استخرها اشاره و عنوان کرد: در آمریکا که بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا را دارد، فعالیت شناگران براساس پروتکل‌هایی آغاز شده است.

انتهای پیام/


Print Friendly

اخبار مرتبط