ورزش های آبی جمهوری اسلامی ایران
سرمربی چوکا تالش

سیاوش حسن زاده: هدف چوکا رسیدن به بالای جدول است

سرمربی تیم واترپلوی چوکای تالش گفت: هدف ما این است که مقابل تمام تیم ها پایاپای بازی کنیم تا در نیمه بالای جدول باقی بمانیم.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ سیاوش حسن زاده سرمربی تیم واترپلو چوکا تالش در آستانه مسابقات هفته دوم لیگ برتر واترپلو اظهار کرد: ما در هفته اول تمرینات خوبی نداشتیم. حتی بازیکنان خود را روز قبل از مسابقه در اختیار گرفتیم به همین خاطر نتیجه خوبی کسب نکردیم. قبل از هفته اول لیگ برتر ما استخر نداشتیم که در آن تمرین کنیم. در حال حاضر تیم ما از نظر مهره و بازیکن کامل شده و در وضعیت آمادگی خوبی به سر می بریم.
 
سرمربی تیم واترپلو چوکا تالش عنوان کرد: از نظر مهره ما از تمام تیم های لیگ ضعیف تر هستیم. تیم های لیگ به دلیل داشتن امکانات و برنامه مشخص اکثر بازیکنان ملی پوش را در اختیار گرفته اند. تیم چوکا به دلیل داشتن مشکلات داخلی نتوانست زودتر به جذب بازیکن اقدام کند. با این حال ما با تمرینات خوبی که پشت سرگذاشتیم  تلاش می کنیم که مقابل تمام تیم ها پایاپای بازی کنیم و حریف دست و پا بسته نباشیم. 

سیاوش حسن زاده درباره موفقیت در مسابقات لیگ برتر امسال واترپلو گفت: امسال همه تیم ها قوی هستند. در واترپلو حتی داشتن یک بازیکن ضعیف خیلی موثر است. تیم چوکا حتی بازیکن ملی پوش ندارد. تمام سعی خود را می کنیم تا در نیمه بالای جدول باقی بمانیم. 

او ادامه داد: در هفته دوم لیگ ما با تیم نفت امیدیه بازی داریم. نفت امیدیه تیم قوی است و از مهره های خوبی برخوردار است. چند بازیکن ملی پوش دارد ولی شرایط تیم ما هم نسبت به بازی هفته اول خیلی فرق کرده است.

حسن زاده در پاسخ به این سوال که چه برنامه هایی می توان در نظر گرفت که سطح کیفی مسابقات واترپلو امسال بالاتر از سال های قبل شود، بیان کرد:  واترپلو احتیاج به منابع مالی دارد. بازیکنان واترپلو نسبت به گذشته کیفیت بازی خود را از دست داده اند. به دلیل نداشتن هزینه و منابع مالی انگیزه زیادی ندارند. اگر به ورزش واترپلو بودجه و پول کافی تزریق شود و همچنین با داشتن اسپانسرهای خوب شرایط واترپلو بهتر خواهد شد. با این کار بازیکنان انگیزه بالای خواهند داشت. در حال حاضر واترپلو نسبت به رشته های مثل والیبال و بسکتبال هیچ حمایت مالی ندارد. کل قرارداد یک بازیکن واترپلو تا آخر عمر به اندازه قرارداد شش ماهه یک بازیکن والیبال نیست.
 انشاالله با مدیریت خوبی که از مسئولان فدراسیون سراغ داریم و همکاری همه دوستان واترپلوی ایران از در جازدن بیرون بیاید و پیشرفت کنیم.
image_printپرینت مطلب