علی نژاد: در واترپلو گام های بلندی برداشته شد/ با کار گلخانه ای در شنا و شیرجه به مدال می رسیم

Print Friendly
علی نژاد: در واترپلو گام های بلندی برداشته شد/ با کار گلخانه ای در شنا و شیرجه به مدال می رسیم

معاون قهرمانی وزارت ورزش و جوانان با اشاره به شرایط رشته های تحت پوشش فدراسیون شنا، ضمن تقدیر از دستاوردهای رشته واترپلو و ابراز رضایت از نتایج اخیر شنا و شیرجه تاکید کرد که با کار گلخانه ای در این دو رشته می توانیم به مدال در سطح اول جهان برسیم.

 

 

به گزارش روابط عمومیی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ مهدی علی نژاد معاون ورزش قهرمانی وزارت ورزش اظهارکرد: فدراسیون شنا جزو فدراسیون هایی است که توسط یکی از قهرمانان خوب ورزش و برخاسته از بدنه همین رشته اداره می شود و در حوزه مدیریتی توفیقات خیلی خوبی بدست آورده است. به نظرم با کمک همکاران خوبی که جذب کردند موفقیت های زیادی داشتند. این کار گروهی خوب موجب اتفاقات بزرگی شده و آن چه در جاکارتا روی داد را نمی توانیم فراموش کنیم. به واقع کسب مدال بعد از ۴۴ سال را نمی توانیم فراموش کنیم. پس از این موفقیت  بچه های واترپلو در دیدار با رهبری خواستار معافیت شدند و یک امتیاز بزرگتری برای کل بدنه ورزش ایران لحاظ شد.

وی افزود: در حوزه شنا و شیرجه هر چند مدال هایی در رده های سنی و بزرگسالان کسب کردیم اما هنوز با شرایط مطلوب فاصله داریم. به نظر می آید با یک کار اصولی و بهره برداری از ظرفیت همگانی شنا که در سبد فرهنگی خانوارهاست می توان به کار گلخانه ای و کشف استعادهای ویژه و اعزام به کمپ های مطرح دنیا شنا را به مدال برسانیم. حتما در این شرایط می توانیم شاهد توفیق و جذب منابع بیشتری باشیم. شناگر سنگاپوری که طلای المپیک گرفت نشان داد که باید الگو سازی کرد و اقدامات خوبی انجام داد. با توجه به ارتباطات خوب بین المللی آقای رضوانی می توان در این جهت گام برداشت. مشخص نیست شرایط فاصله گذاری اجتماعی تا چه زمانی ادامه پیدا کند اما پس از آن می توان با راه اندازی مدارس شنا توسط دستگاه های مختلف به اهداف مورد نظر نزدیک تر شد.

معاون وزیر ورزش ادامه داد: شنا رشته ای است که مردم به طور عمومی دوستش دارند. در هر خانواده ای این ورزش را می شناسند. باید بتوانیم از امکانات و منابع بیرونی بهره برد زیرا ظرفیت وزارت به تنهایی نمی تواند پاسخگوی همه نیاز های این حوزه باشد. اعتقاد ما این است که در استان ها از روش های قانونی بتوانیم یک استخر را به هیات ها واگذار کنیم. بحث حاکمیتی و ترک تشریفات را دنبال کنیم و آن را به عنوان خانه شنای استان معرفی کنیم. من هم در ستاد وزارت از این موضوع حمایت می کنم.

وی ادامه داد: رشته های رکوردی مثل شنا شرایط خاصی دارند و در صدم ثانیه مشخص می شود چه کسی برنده و بازنده است. در شیرجه هم امتیازها نزدیک است. از یک طریف باید واقع بین باشیم. ما مثلا در وزنه برداری می رویم و دو مدال می گیریم. واقعیت این است که باید سیستم گذاری ها و سرمایه گذاری ها را بر مبنای رشته های مختلف بویژه رشته های پایه مشخص کنیم. راه قهرمانی در رشته هایی مثل شنا تنها شیوه گلخانه ای است.

علینژاد در پایان گفت: در بخش واترپلو کار بزرگی انجام دادیم. بازیکنان و مربی خوبی در این تیم هست که غیرت به خرج دادند و واترپلو توانست خودش را اثبات کند. در چند دوره واترپلو اصلا به المپیک آسیایی اعزام نمی شد اما با پیگیری های آقای رضوانی این مهم صورت پذیرفت. برای المپیک ۲۰۲۰ هم اگر شرایط کسب سهمیه باز شد امیدواری وجود دارد که بتوانیم سهمیه المپیک بگیریم.

 

 

انتهای پیام


Print Friendly

اخبار مرتبط