فتاحیان: بازگشایی استخرها در انتظار مجوز کتبی است

Print Friendly
فتاحیان: بازگشایی استخرها در انتظار مجوز کتبی است

دبیر فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو گفت: برای بازگشایی استخرها منتظر دستور ستاد مقابله با کرونا هستیم تا رسما و نوشتاری به ما ابلاغ شود و کار را شروع کنیم.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ فرید فتاحیان در گفت و گو با ایسنا، در مورد احتمال بازگشایی استخرها با پایان ماه رمضان اظهار کرد: هنوز که هیچ ابلاغی برای ما ارسال نشده و روی احتمالات نمی توان زیاد حساب باز کرد. اگر زمانی پروتکل چگونگی از سرگیری تمرینات از سوی وزارت ورزش و یا فدراسیون پزشکی ورزشی به ما ابلاغ شود بر اساس آن فعالیت خود را آغاز می‌کنیم.

دبیر فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو افزود: استخرهای ما آماده است و هر موقع ابلاغ شود اردوها را با حفظ پروتکل‌های بهداشتی آغاز می‌کنیم، اما پیش از آن نمی‌توان کاری کرد چون نمی دانیم به چه شکل پیش می‌رود. کار سختی است و  مسئولیت دارد. ما منتظر دستور ستاد مقابله با کرونا هستیم تا رسما و نوشتاری به ما ابلاغ شود تا کار را شروع کنیم. تا این لحظه که هیچ ابلاغی دریافت نشده است.

وی در خصوص ادامه لیگ واترپلو و شنا گفت: یک مرحله از لیگ شنا سال گذشته مانده و لیگ واترپلو نیز به پایان نرسیده و باید انجام شود. منتظریم از سوی ستاد مقابله با کرونا مجوز ادامه فعالیت مسابقات به ما داده شود.

فتاحیان در خصوص افت بدنی ملی‌پوشان در این بازه زمانی گفت: متاسفانه چاره‌ای نیست، در حال حاضر سلامت بازیکنان مهمتر از تمرین است. این موضوع نه تنها برای ایران بلکه برای کمیته بین المللی المپیک هم است و طبق گزارش‌هایی که به کمیته های ملی المپیک کشورها می‌دهد می‌خواهد سلامتی ورزشکاران را مد نظر داشته باشیم تا راه‌کاری پیدا شود. از IOC هم هنوز دستورالعملی برای بازگشایی فضاهای ورزشی دریافت نشده است.

دبیر فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو ادامه داد: مهمترین رویداد پیش رو المپیک است. زمان کافی برای حضور در مسابقات انتخابی به کشورها خواهند داد. تنها کاری که ما می توانیم کنیم این است که مربیان از طریق مجازی با ورزشکاران در ارتباط هستند تمریناتی را که می توانند در خشکی انجام دهند به آن‌ها دیکته می کنند تا حداقل از نظر بدنی افت نکنند تا زمانی که استخرها بازگشایی شد بتوانند به آب بزنند.

انتهای پیام


Print Friendly

اخبار مرتبط