ورزش های آبی جمهوری اسلامی ایران

قهرمانان شنا به ایران بازگشتند

شناگران ملی پوش ایران پس از نمایش موفق و جا به جایی چند رکورد ملی در بازی های آسیایی صبح امروز (دوشنبه) در میان استقبال مسئولان فدراسیون و علاقه مندان شنا به ایران بازگشتند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ تیم ملی شنای پنج نفره ایران که به همراه مربی و سرمربی خود برای حضور در بازی های آسیایی اینچئون به کره جنوبی اعزام شده بود، رأس ساعت 09:30صبح امروز (دوشنبه) از طریق فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) وارد تهران شد. در هنگام ورود تیم ملی محسن سمیع زاده (دبیرکل فدراسیون)، فرشاد کرمی (رئیس کمیته فنی شنا) و جمعی از اصحاب رسانه به همراه علاقه مندان شنا و خانواده ورزشکاران برای استقبال از قهرمانان ملی پوش در فرودگاه حضور داشتند.

جمال چاوشی فر، آرشام میرزایی، مهدی انصاری، احمدرضا جلالی و آریا نسیمی شاد شناگران ایران در این دوره از بازی های آسیایی بودند. این ورزشکارن به همراه عباسعلی کشتکار و خشایار حضرتی سرمربی و مربی تیم ملی در هفدهمین دوره بازی های آسیایی اینچئون شرکت کردند.

شناگران ایران در این مسابقات موفق به جابجایی چهار رکورد ملی در ماده های 50 و 100متر کرال پشت و 200متر قورباغه شدند. جمال چاوشی فر کاپیتان تیم ملی در این رقابت ها دو بار رکورد ملی ماده 100متر کرال پشت و یک بار رکورد 50متر کرال پشت را بهبود بخشید و کارنامه درخشانی از خود به جای گذاشت.

جوانترین مسافر اینچئون در بین تمامی رشته های ورزشی هم آریا نسیمی شاد بود. نسیمی شاد در این رقابت ها علاوه بر جابجایی چند رکورد رده سنی توانست رکورد ملی ماده 200متر قورباغه را پس از شش سال بهبود بخشد و نام خود را در تالار افتخارات فدراسیون شنا ثبت کند.

علاوه بر این دو شناگر سایر ورزشکاران هم عملکرد قابل ملاحظه ای داشتند و موفق به جابجایی رکوردهای شخصی خود شدند.

از دیگر نکات بسیار تأثیرگزار این مسابقات رشادت و غیرت مهدی انصاری در ماده 50متر پروانه بود. انصاری در ماده 50متر پروانه از نیمه راه پس از در رفتن کتف دست راستش با همان وضعیت تا خط پایان به شنا کردن ادامه داد تا بار دیگر غیرت و انگیزه بالا شناگران ایرانی به رخ رقیبان خود بکشد.

 

انتهای پیام

 

image_printپرینت مطلب