ورزش های آبی جمهوری اسلامی ایران

مجارستان قهرمان شد

رقابت های واترپلو قهرمانی جوانان جهان با برگزاری چهار دیدار در روز پایانی به کار خود پایان داد تا مجارستان با غلبه بر اسپانیا نشان طلا را به خانه ببرد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ در روز پایانی دومین دوره مسابقات قهرمانی واترپلو جوانان زیر 18 سال جهان، مجارستان با کسب پیروزی 10 بر 8 مقابل اسپانیا به مقام نخست دست یافت. مجارستان که در دوره پیشین این بازی ها با شکست مقابل ایتالیا در بازی نهایی به نشان نقره بسنده کرده بود با نمایشی درخور توجه از ابتدای این مسابقات توانست طلای این دوره از رقابت ها را به خانه ببرد.
روسیه که نمایش خوبی در این مسابقات داشت با غلبه بر صربستان نشان برنز را کسب کرد. این بازی نیز مانند بازی فینال با حساب 10 بر 8 به پایان رسید.
جایگاه پنجم این مسابقات هم به مونتنگرو رسید. تیم پرقدرت و صاحب سبک مونتنگرو در این دیدار به سختی و با حساب 14 بر 13 مقابل ترکیه میزبان که نمایش فوق العاده ای در این مسابقات داشت به پیروزی رسید. در دیگر بازی دیروز هم ایتالیا مدافع عنوان قهرمانی با شکست کرواسی به عنوان هفتمی این دوره از مسابقات بسنده کرد.
مسابقات قهرمانی جوانان جهان زیر 18 سال واترپلو هر دو سال یکبار برگزار می شود. تیم ملی ایران هم در پایان این دوره از مسابقات در جایگاه هفدهم جدول رده بندی ایستاد.

*نتایج کامل روز نهم و پایانی مسابقات واترپلو قهرمانی جوانان جهان- ترکیه:
کرواسی 8 – ایتالیا 10
مونتنگرو 14 – ترکیه 13
روسیه 11 – صربستان 9
مجارستان 10 – اسپانیا 8

*جدول رده بندی دومین دوره رقابت های واترپلو جوانان جهان- ترکیه 2014:
1. مجارستان
2. اسپانیا
3. روسیه
4. صربستان
5. مونتنگرو
6. ترکیه
7. ایتالیا
8. کرواسی
9. استرالیا
10. کانادا
11. امریکا
12. ژاپن
13. برزیل
14. قزاقستان
15. مصر
16. آرژانتین
17. ایران
18. افریقای جنوبی
19. نیوزلند
20. پرو

انتهای پیام

image_printپرینت مطلب