مرجان جسمانی: رقابت های واترپلوی بانوان باید بیشتر برگزار شود

مربی تیم واترپلوی بانوان زنجان با اشاره به انگیزه بازیکنان گفت:هرچه قدر رقابت های واترپلوی بانوان بیشتر برگزار شود انگیزه بازیکنان بالاتر می رود.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ مرجان جسمانی مربی تیم واترپلوی بانوان زنجان در مورد تمرینات این تیم گفت: در تمامی طول سال تمرینات تیم زنجان ادامه دارد اما با نزدیک شدن به رقابت ها تمرینات به صورت فشرده تری انجام می شود.

وی با اشاره به سطح آمادگی تیم واترپلوی بانوان زنجان گفت: بازیکنان از نظر آمادگی در سطح خوبی قرار دارند. این رقابت ها قرار بود آذرماه برگزار شود که متاسفانه به دلایلی برگزار نشد. ما تیم را برای مسابقات در آذرماه آماده کرده بودیم که رقابت ها به اسفندماه موکول شد. البته شرایط تیم خوب است اما می تواند بهتر از این نیز باشد. مسابقات در فصل امتحانات کمی برای بازیکنان مشکل ساز شده است.

مربی زنجان در مورد دیگر تیم های شرکت کننده یادآور شد: هشت تیم در این دوره از رقابت ها که در قالب جام (خلیج فارس) برگزار می شود شرکت می کنند که تیم های خوبی هستند اما تیم تهران همیشه مهم ترین رقیب زنجان به شمار می رود. البته تیم کرمانشاه دو سال است که در مسابقات شرکت نکرده است و قبل از این قهرمان رقابت ها بوده. اما در حال حاضر اطلاعی از سطح آمادگی این تیم ندارم.

جسمانی با اشاره به رقابت های قهرمانی کشور سال گذشته افزود: سال گذشته هفت تیم در رقابت های قهرمانی کشور شرکت کردند. مسابقات در سطح مطلوبی برگزار شد و نزدیک ترین رقابت بین تیم های تهران و زنجان بود که در نهایت با قهرمانی تیم زنجان به پایان رسید.

وی در مورد داوری این رقابت ها گفت: سطح داوری در رقابتهای واترپلوی بانوان خوب است اما به دلیل کم تر برگزار شدن مسابقات به تجربه داوران کمکی نمی شود و در بالا رفتن سطح آنها هیچ گونه تاثیری ندارد. اگر در طول سال مسابقات بیشتری برای واترپلوی بانوان برگزار شود این رشته ورزشی پرطرفدار پیشرفت می کند و می تواند انگیزه بازیکنان را بالا ببرد امیدوارم در سال های آینده این مشکل برطرف شود و توجه به ورزش بانوان بیش از گذشته در راس کارها قرار بگیرد.

انتهای پیام/

image_printپرینت مطلب

برگزاری مسابقات شنای بزرگسالان در چهارم مرداد

کمیته شنا پیشکسوتان در نظر دارد یک دوره مسابقات شنا بزرگسالان تحت عنوان (جام خلیج فارس) در رده سنی بالای ۲۵ سال روز پنجشنبه چهارم مرداد ۱۴۰۳ در استخر بین المللی ۹ دی مجموعه ورزشی شهید شیرودی برگزار کند.