ورزش های آبی جمهوری اسلامی ایران

مسابقات جهانی کازان 2015 افتتاح شد

شانزدهمین دوره مسابقات جهانی فینا عصر دیروز (جمعه) در کازان (روسیه) به طور رسمی افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ شانزدهمین دوره مسابقات جهانی ورزش های آبی فینا (کازان2015) با افتتاح رسمی و آرزوی موفقیت توسط ولادیمیر پوتین (رئیس جمهور روسیه) آغاز شد.

افتتاح رسمی این مسابقات پس از نمایشی دو ساعت و سی دقیقه‌ای انجام شد. نمایشی که در آن رابطه اساسی بین زمین و آب به عنوان عنصر حیاتی آن با سنت های قدیمی روسیه در هم آمیخته شد. این نمایش از سناریوهای متعددی تشکیل شده بود که تیم برگزاری به خوبی آن را با شش رشته ورزشی رقابتی فینا ( شنا، شیرجه، واترپلو، آب های آزاد، شنای موزون و شیرجه از ارتفاع زیاد) درهم آمیخت. در ادامه اهمیت این رشته های ورزشی مورد توجه  قرار گرفت اما مهم ترین پیام این افتتاحیه بدون شک بحث حفاظت از آب و منابع محدود آن در جهان بود.

بخشی که شاید بیش از همه انتظارش را می کشیدیم قسمت رژه تیم ها با پرچم هایشان بود. 189 پرچم از کشورهای حاضر در این دوره از مسابقات رکوردی تازه برای فدراسیون جهانی شنا بود. رژه تیم ها در زیر پرده ای از جنس آب برگزار شد و میلیاردها بیننده تلویزیونی از پنج قاره جهان شاهد و ناظر این مراسم بودند.

در ادامه این مراسم رئیس فدراسیون جهانی شنا (فینا)  دکتر خولیو مگنیلو به تمجید از امکانات و شرایط کازان برای این میزبانی پرداخت و از تلاش های تمامی کشورهای زیرمجموعه فینا برای برگزاری هرچه بهتر این مسابقات تشکر و قدردانی کرد. وی در ادامه خطاب به تمامی شرکت کنندگان در این رقابت ها گفت: “ورزشکاران دنیای شنا، شما قلب تپنده فعالیت های ما هستید. لطفا در راستای روح فینا مسابقه دهید؛ تعالی، دوستی و احترام. موفق باشید و بهترین ها پیروز شوند.”

شروع مسابقات از روز شنبه (سوم مرداد ۱۳۹۴) است. در روز نخست مسابقات شیرجه، شنای موزون و آب های آزاد آغاز می شود و مسابقات واترپلو از روز یکشنبه (چهارم مرداد ۱۳۹۴) استارت می خورد. مسابقات شنای این دوره از مسابقات هم یک هفته پس از آغاز رسمی رقابت ها و از روز یکشنبه (۱۱مرداد ۱۳۹۴) آغاز می شود. فردای شروع رقابت های شنا که تا آخرین روز مسابقات هم ادامه خواهد داشت مسابقات سه روزه شیرجه از ارتفاع بلند شروع می شود تا در تاریخ ۹ آگوست ۲۰۱۵ (۱۸ مرداد ۱۳۹۴)  مراسم اختتامیه شانزدهمین دوره مسابقات جهانی فینا برگزار خواهد شد.

 

کشور ایران در این مسابقات دو نماینده دارد. جمال چاوشی فر و آریا نسیمی شاد نمایندگان ایران در این مسابقات هستند.

 

 

 

 

انتهای پیام

image_printپرینت مطلب