ورزش های آبی جمهوری اسلامی ایران

نادر غفوری: هیچ كس در توانایی مالارا شك ندارد

رئیس كمیته فنی واترپلو با اشاره به برگزاری اردوی تیم ملی در زنجان زیر نظر سرمربی جدید گفت: هیچ كس در توانایی فنی مالارا شك ندارد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ نادر غفوری با اشاره به برگزاری اردوی تیم ملی واترپلو در زنجان زیر نظر پائولو مالارا اظهار كرد: مالارا یك مربی خوب و شناخته شده در سطح جهان است. پائولا مالارا یكی از مربیان مطرح و نامدار حال حاضر واترپلوی جهان است كه پیش از این یك نایب قهرمانی و یك مقام سومی در مسابقات جهانی را به همراه تیم ایتالیا بدست آورده است. اگر هم زمانی فدراسیون به صورت مقطعی با وی قطع همكاری كرد فقط به دلیل مبلغ قرار داد و مشكلات مالی گذشته بود. تاكید می كنم كه در توانایی‌های مالارا كسی شك نداشت. بعد از اینكه تصمیم گرفتیم برای آماده سازی تیم پیش از مسابقات كاپ آسیا مربی خارجی در نظر بگیریم بهترین گزینه مالارا بود. زیرا او آشنایی كامل با بازیكنان ایران و شرایط تیم ملی داشت.

وی افزود: از مالارا خواستیم به عنوان مدیر فنی بر كار تیم ملی واترپلوی جوانان نظارت كند. همچنین به عنوان سرمربی تیم ملی بزرگسال هم مشغول كار شده است. بلافاصله پس از ورود مالارا به كشور اردوی تیم ملی جوانان و بزرگسالان در زنجان آغاز شد. در ابتدا تصمیم داشتیم ١٨ بازیكن را به این اردو اعزام كنیم اما سرمربی تیم ملی خواست ٢٣ نفری كه در اردوی قبلی حضور داشتند به اردوی زنجان بروند. بدین ترتیب می توان گفت كه تلفیق بازیكنان جوانان و بزرگسال در اردوی تیم ملی حاضر هستند.

رئیس كمیته فنی واترپلو خاطرنشان كرد: بودجه فدراسیون فعلا اجازه برنامه تداركاتی خارجی را به ما نمی دهد. باید به برگزاری اردوهای داخلی اكتفا كنیم. فكر نمی كنم دیگر برنامه های ما قطع شود. فقط ممكن است بین هر اردوی تمرینی یكی دو روز به بازیكنان استراحت بدهیم. تیم ملی واترپلوی جوانان اواخر شهریور ماه باید در مسابقات قهرمانی آسیا و انتخابی جهانی شركت كند و بزرگسالان هم باید برای شركت در مسابقات آسیایی آماده شوند. اگر همكاری با مالارا خوب نتیجه دهد تا پایان بازی های آسیایی با او توافق می كنیم.

غفوری در پایان گفت: اجاق به عنوان دستیار مالار در تیم ملی بزرگسال فعالیت می كند. همچنین در كادر فنی تیم ملی واترپلوی جوانان وحید رضایی(سرمربی)، رضا مخیلفی(مربی) حضور دارند.

image_printپرینت مطلب