نظرپور : نرخ شهریه‌ها در سال جاری برای شیرجه افزایش پیدا نکرد/ شیرجه روهای مستعدی در تیم ملی داریم

Print Friendly
نظرپور : نرخ شهریه‌ها در سال جاری برای شیرجه افزایش پیدا نکرد/ شیرجه روهای مستعدی در تیم ملی داریم

مربی تیم ملی شیرجه گفت : با مساعدت رییس فدراسیون خوشبختانه مصوب شد نرخ شهریه‌ها در سال جاری برای رشته شیرجه افزایش پیدا نکند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا ، شیرجه و واترپلو ؛ شهنام نظرپور در گفت‌وگو با خبرگزاری علم و فناوری آنا، درباره شرایط ملی پوشان شیرجه  از لحاظ برنامه‌ای اظهار داشت: ما در سال گذشته بچه‌ها را به کمپ بین‌المللی مالزی و همچنین مسابقات اوراسیا در روسیه اعزام کردیم که خوشبختانه از تمامی جهات یک اتفاق خوب بود و باید این روند در سال جاری هم تداوم بیشتری داشته باشد.

وی افزود: در شرایط فعلی بچه‌های تهران و تبریز به صورت غیر متمرکز زیر نظر مربیان به تمرین می‌پردازند تا ظرف روزهای آینده با تشکیل اردو و مسابقه انتخابی تیم ملی به آنها برنامه بدهیم تا طبق آن به مسیر خود ادامه دهند. حتی هفته گذشته هم یک جلسه با محسن رضوانی رییس فدراسیون داشتم که خوشبختانه در آن نشست او حامل خبرهای خوشحال کننده‌ای بود و مصوب شد نرخ شهریه‌ها در سال جاری برای رشته شیرجه افزایش پیدا نکند. از این مساله شوکه شدیم اما باز یک پیشنهاد سخاوتمندانه ای بود که دست ما را بیشتر از قبل باز می‌کند تا بتوانیم برنامه‌هایمان را جلو ببریم.

مربی تیم ملی شیرجه ادامه داد: ۵ استان ما از لحاظ امکاناتی شرایط مناسبی دارند و در صدد هستیم تا هر چه زودتر فعال شوند و حتی طبق مکاتباتی که با روسای هیات‌های این استان‌ها داشتیم از آن‌ها درخواست کردیم چنانچه با کمبود مربی یا نیاز به برگزاری کلاس‌های مربیگری و داوری دارند به ما بگویند برای حل مشکل آن‌ها اقدام کنیم. از سوی دیگر هم تنها استخر آزادی و استخر ۹ دی استاندارد هستند و همین برای ما مشکل‌ساز شده است.

نظرپور در خصوص اینکه آیا برای بازی‌های آسیایی به این رشته سهمیه‌ای تعلق گرفته است یا خیر، عنوان کرد: در جلسه‌ای که مسئولان فدراسیون با اعضای ستاد بازی‌های آسیایی داشتند متاسفانه به رشته شیرجه برای حضور در این رویداد مهم هیچ سهمیه‌ای اختصاص ندادند. این اتفاق باعث عقب‌ماندگی و سرخوردگی ورزشکاران می‌شود. به دلیل شرایط  کرونا و برخی موارد دیگر نزدیک به ۳ سال است که بچه‌های ما به مسابقه مهم خاصی در سطح بین‌المللی اعزام نشده‌اند. قرار است یک جلسه دیگر به همراه رییس فدراسیون با مسئولان کمیته ملی المپیک ترتیب دهیم تا حداقل مسئولان را مجاب کنیم که ما مانند واترپلو و شنا سهمیه برای حضور در هانگژو اختصاص دهند. باید نگاه‌ها به سمت رشته‌هایی مانند شیرجه حمایتی باشد تا ورزشکاران از آن برای آینده انگیزه بگیرند. ما تنها می‌خواهیم ۲ ورزشکار آن هم در ماده ۱۰ متر هماهنگ به بازی‌های آسیایی بفرستیم.

وی با اشاره به اینکه بیشتر نفرات این تیم را بچه‌های نوجوانان و جوانان تشکیل می‌دهند، گفت: خبر خوبی که در حال حاضر می‌توانیم به مخاطبان این رشته ورزشی بدهیم این است اکثر نفرات ما در اردو‌های تیم ملی نفرات مستعد و آینده‌داری هستند که از آینده درخشانی برخوردارند به شرط اینکه از آن‌ها خوب حمایت شود. از لحاظ کیفیت همین بچه‌ها توانستند در دل لیگ ملی‌پوشان بزرگسالان ما را شکست دهند. اگر برنامه‌ریزی مداوم باشد ما هم طبیعتا می‌توانیم راهی را که در نظر گرفته‌ایم به شکل خوبی پیش ببریم. فکر می‌کنم برگزاری اردو‌های مداوم، متمرکز و اعزام به مسابقات متعدد از جمله دلایلی باشد که می‌تواند به پیشرفت شیرجه‌کاران ما کمک کند. واقعا می‌طلبد توجه بیشتری به رشته‌هایی مانند شنا و شیرجه که جزو رشته‌های پُر مدال هستند صورت بگیرد.

مربی تیم ملی شیرجه در پایان با تاکید بر اینکه به دنبال برگزاری یک مسابقه بین‌المللی پس از بازی‌های آسیایی در ایران هستند، اظهار داشت: زمانی که در روسیه بودیم با چندین کشور مکاتباتی انجام دادیم تا بتوانیم پس از هانگژو میزبان یکسری ورزشکاران از کشور‌های ارمنستان، ازبکستان، بلاروس، روسیه به همراه یونان و گرجستان باشیم و خوشبختانه موافقت اولیه این کشور‌ها را هم گرفته‌ایم و نیاز است که تنها مسئولان فدراسیون و وزارت ورزش به ما کمک کنند تا حداقل یک میزبانی خوبی از آن‌ها داشته باشیم. حتی ما به مسئولان این چند کشور توضیح دادیم هزینه‌ها باید بر عهده خودشان باشد. به طور حتم برگزاری چنین مسابقات کمک خواهد کرد تا خیلی راحت بچه‌های ما دیده شوند.

 

انتهای پیام


Print Friendly

اخبار مرتبط