ورزش های آبی جمهوری اسلامی ایران
جمال چاوشی فر بازیهای آسیایی اینچئون ایم ملی شنا

چاوشی فر: به شکستن رکوردهای ملی امیدوارم

شناگر ملی پوش ایران در آستانه بازی های آسیایی شرایط تیم را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: امیدوارم شاهد شکستن رکوردای ملی و حضور در جمع هشت تیم برتر بازی های آسیایی باشیم.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ جمال چاووشی فر ملی پوش شنای ایران در آستانه اعزام به باز های آسیایی اینچیون اظهار کرد: خدارا شکر تا کنون شرایط تمرینی و اردوهای تیم ملی شنا خیلی خوب بوده است. برنامه های تمرینی کادر فنی خیلی کامل بود. یک دوره اردوی برون مرزی در مجارستان داشتیم. تجربه خوبی از آن مسابقات کسب کردیم. امیدوارم در بازی های آسیایی نتیجه مدت ها زحمات خود را بگیریم.

وی افزود: در آستانه اعزام فشار تمرینات تیم ما خیلی کمتر شده است. با زحمات و تلاش کادر فنی و شناگران تا الان به برنامه های مد نظر خود رسیدیم. امیدوار هستم در بازی های آسیایی رکوردهای ملی را جا به جا کنیم. هر چند رسیدن به فینال خیلی سخت است. احتمال این وجود دارد که جزو هشت تیم برتر مسابقات باشیم.

شناگر ملی پوش ایران عنوان کرد: امیدوارم سهمیه ورودی مسابقات جهانی کازان روسیه را هم در بازی های آسیایی بدست آوریم. شکستن رکوردهای ملی در طول این شش ماه تمرین هدف اصلی تیم ما بوده است. در اردوی مجارستان خیلی از نقاط ضعف خود را شناختیم و روی آن کار کردیم. در این مدت این مشکلات را کاملا برطرف کرده ایم که برای بازی ها با آمادگی کامل مسابقه دهیم.

چاووشی فر در پایان گفت: حمایت های صورت گرفته از طرف فدراسیون خیلی خوب بوده است. مسئولان در حد توان و تا جای که امکان داشت از نظر تغذیه و خدمات رسیدگی های مطلوبی داشتند. تنها انتظار من از کمیته ملی المپیک این است که بیشتر به شنا توجه کند. شنا ورزش مادر است و نیاز به حمایت و توجه بیشتری دارد. اگر بخواهیم در این رشته پرمدال به موفقیت و پیشرفت دست پیدا کنیم، باید بیشتر از این شاهد حمایت از این ورزش باشیم. باید امکانات مناسبی به شنا اختصاص پیدا کند و با برنامه ریزی بلند مدت قطعا به موفقیت های بیشتری در این ورزش دست خواهیم یافت.

انتهای پیام

 

image_printپرینت مطلب

نتایج مسابقات قهرمانی جام شنا بزرگسالان

مسابقات قهرمانی جام شنای بزرگسالان ویژه آقایان رده سنی بالای 25 سال روز پنجشنبه و جمعه (دوم و سوم آذر ماه 1402) به میزبانی استخر قهرمانی مجموعه ورزشی آزادی پیگیری و به پایان رسید.