ورزش های آبی جمهوری اسلامی ایران

کرمی: درهای تیم ملی شنا به روی نخبگان باز است

رئیس کمیته فنی شنا سال پرکاری را برای این رشته پیش بینی کرد و ادامه داد: از اوایل سال در اردوهای تمرین هستیم و تیم ها را برای رقابت های پیش رو آماده می کنیم.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ فرشاد کرمی رئیس کمیته فنی شنا با اشاره به برنامه ها و مسابقات پیش روی شنا گفت: تیم ملی شنای جوانان از هفته اول فروردین ماه به منظور حضور در مسابقات بین المللی دوبی و کسب سهمیه المپیک جوانان شروع به تمرین کرده است که شش شناگر به این اردو دعوت شدند و پنج نفر از آنها در اردو حاضر شدند. رهام پیروانی تنها شناگری بود که در این اردو شرکت نکرد.
وی در مورد عدم حضور رهام پیروانی در اردوی تیم ملی افزود:طبق سیاست های فدراسیون شناگران می توانند زیر نظر مربیان خودشان و در استان و محلی زندگی خود اما زیر نظر فدراسیون تمرین کنند و در صورت صلاح دید مربیان تیم ملی به منظور گرفتن تست های پزشکی، آمادگی جسمانی و …. در اردوی تیم ملی حاضر شوند. رهام پیروانی یکی از شناگر خوب ایران است که در دو نوبت مجزا به اردوی تیم ملی دعوت شد و در هیچ یک از این اردوها حضور پیدا نکرد که با توجه به تاکید فدراسیون بر نظم و انضباط اردویی، طبق آیین نامه دعوت به اردوی تیم ملی و همچنین رای کمیته انضباطی و در نهایت تصمیم کمیته فنی از حضور در مسابقات فوق حذف شد.
کرمی با توجه به اردوی تیم ملی شنای بزرگسالان یادآور شد: تیم ملی شنای بزرگسالان نیز مانند جوانان تمرینات خود را آغاز کردند که این شش شناگر نیز خود را برای حضور در بازی های آسیایی اینچون کره جنوبی آماده می کنند.
رئیس کمته فنی در ادامه اظهار داشت: اردوهای تیم ملی بزرگسالان تا هنگام بازی های آسیایی ادامه خواهد داشت. باید به این نکته اشاره کنم که یک اردوی بلند مدت نیز برای تیم ملی شنا در کشور مجارستان در برنامه های کمیته فنی قرار دارد که پس از آن شناگران به مسابقات world cup دوحه قطر می روند تا با آمادگی کامل به بازی های آسیایی اعزام شوند.
وی اعزام هشت شناگر زیر ۱۵ سال به مسابقات ترکیه را از برنامه های مثبت سال جدید مطرح کرد و ادامه داد: هشت شناگر در رده سنی زیر ۱۵ سال برای ئاولین بار و به صورت رایگان به رقابت های نوجوانان ترکیه اعزام شدند که این موضوع می تواند تاثیرات مثبتی را بر روی شناگران نوجوان بگذارد.

انتهای پیام/

image_printپرینت مطلب