امیدوارم تغییرات جدید به رشد شنای کشور سرعت ببخشد/ هدفم کسب رکورد ورودی المپیک است

نماینده ایران در مسابقات شنای انتخابی المپیک لندن گفت: امیدوارم تغییرات جدید در جهت حفظ منافع ورزشکاران و رشته شنا باشد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، محمد بیداریان در گفت و گو با خبرگزاری ایرنا افزود: ورزش شنا دارای توانایی های بالقوه بسیارخوبی برای رشد است و بارها نشان داده که می تواند، افتخارات ارزشمندی را برای کشورمان به ارمغان بیاورد.

وی گفت: امیدوارم سرپرست جدید فدراسیون کار را با جدیت آغاز و روند رو به رشد این مجموعه را سرعت بخشد.

این شناگر ملی پوش افزود:از مهر ماه سال گذشته و زمان حضور غلامرضا جعفری به عنوان سرپرست فدراسیون شنا، مدیریت خوبی در این مجموعه اعمال شد و این فدراسیون توانست وضعیت خود را از بحران به ارامش و ثبات تبدیل کند.

به گفته وی وضعیت شنا در کشورمان تا سالها به گونه ای بود که ملی پوشان این رشته دستورالعمل تمرین قابل ارایه به ورزشکاران را از خارج دریافت و به مورد اجرا می گذاشتند و مجموعه مشکلات بر سر راه ورزشکاران موجب شد تا این رشته از مسیر تحول رو به رشد خود دور افتد.

وی گفت: مهرسال گذشته یک سهمیه وایلد کارت برای راهیابی به المپیک در رشته شنا کسب شد و برنامه ریزی خاصی در جهت ارتقای توان ورزشکاران ما از سوی کادر فنی پیگیری شد.

به گفته بیداریان ١٩ خرداد ماه امسال فرصت مناسبی برای حضور در مسابقات انتخابی المپیک لندن و تبدیل وایلد کارت به یک سهمیه ورودی است که این مسابقه در ترکیه برگزار خواهد شد.

بیداریان افزود: برنامه هایی از سوی خشایار حضرتی سرمربی تیم ملی شنا و کادر فنی برنامه ریزی شده و هم اکنون درحال اجراست و امیدوارم که تغییرات جدید در جهت حمایتی باشد.

وی در خصوص آخرین وضعیت آمادگی خود گفت: فروردین ماه امسال از ناحیه زانو آسیب دیدگی پیدا کردم و الان مشغول انجام کارهای فیزیوتراپی هستم و در آستانه شرکت در رقابتهای انتخابی المپیک در ترکیه در وضعیت مناسبی قرار گرفته ام.

ملی پوش شنای کشور درخصوص برنامه خود در هنگام حضور در مسابقات ترکیه افزود: امیدوارم با شرکت در این رقابتهای بتوانم رکورد خود را تکرار کرده و سهمیه ورودی را کسب کنم.

image_printپرینت مطلب