ایران می‎تواند به سطح اول شنای دنیا برسد/ آموزش محور برنامه های فدراسیون جهانی است

مدرس بین المللی مربیگری شنا با بیان اینکه ایران می‎تواند به سطح اول شنای دنیا برسد تصریح کرد: با برنامه ریزی، توجه به بحث آموزش و انجام یک سازماندهی مناسب و استفاده از مربیان خوب، ایران می‎تواند ظرف ١۰ سال آینده به سطح اول شنای دنیا برسد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، فرناندو دلگادو، مدرس آمریکایی فدراسیون بین‌المللی شنا با بیان اینکه حضور در ایران برایم افتخار است، تاکید کرد: از کشور ایران و شنای ایران اطلاعات چندانی ندارم و تنها می‌دانم این کشور در المپیک یک نماینده در رشته شنا داشته است اما در ورزش یکی از قدرت‌های آسیاست.

وی در خصوص سطح کیفی دوره مربیگری شنا در ایران تصریح کرد: فدراسیون جهانی شنا به دنبال این است که با برگزاری دوره‎های آموزشی مختلف در کشورهای جهان سطح شنا را در همه جهان را به هم نزدیک کند و کلاس مربیگری بین المللی در ایران نیز با همین هدف برگزار شد و از کیفیت بسیار خوبی برخوردار بود.

دلگادو افزود: در این دوره اطلاعات و تجربیاتم را در خصوص نحوه صحیح تمرین، تغذیه، سیستم انرژی تمرین و سایر موارد مربوط به مربیگری شنا به حاضرین در کلاس آموزش خواهم داد.

دوره مربیگری بین المللی شنا طی روزهای اول تا ششم شهریور ماه به میزبانی هیات شنای خراسان رضوی برگزار می شود.

image_printپرینت مطلب

برگزاری مسابقات شنای بزرگسالان در چهارم مرداد

کمیته شنا پیشکسوتان در نظر دارد یک دوره مسابقات شنا بزرگسالان تحت عنوان (جام خلیج فارس) در رده سنی بالای ۲۵ سال روز پنجشنبه چهارم مرداد ۱۴۰۳ در استخر بین المللی ۹ دی مجموعه ورزشی شهید شیرودی برگزار کند.