رئیس هیات شنای استان تهران خبر داد:

برگزاری جشنواره استعدادیابی شنا پایتخت برای مقطع دوم تا چهارم دبستان

Print Friendly
برگزاری جشنواره استعدادیابی شنا پایتخت برای مقطع دوم تا چهارم دبستان

رییس هیات شنای استان تهران از برگزاری جشنواره استعدادیابی شنا برای مقطع دوم تا چهارم دبستان در ۲۳ دی ماه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ حسین ابراهیمی در گفت‌وگو با ایسنا، به برگزاری جشنواره استعدادیابی بین مقاطع دوم تا چهارم مدارس ابتدایی اشاره کرد و اظهار کرد: با توجه به ابلاغ وزیر ورزش و جوانان در مورد توجه به امر استعدادیابی در رشته‌های پر مدال جهانی در تاریخ پنجشنبه ۲۳ دی ماه یک جشنواره استعدادیابی مخصوص پسران خواهیم داشت. این جشنواره از صبح تا ساعت  ۱۳:۳۰ برگزار خواهدشد.

ابراهیمی در مورد جشنواره استعدادیابی مقاطع دوم تا چهارم مدارس ابتدایی ادامه‌ داد: برگزاری جشنواره سختی‌های زیادی دارد، اما باید تمام افراد از منطقه یک تا ۲۲ استان تهران در مجموعه بعثت استخر مادران و کودکان حضور یابند. در صورتی که این جشنواره و نحوه استعدادیابی نهادینه شود، ما برنامه‌هایی با رییس آموزش و پرورش استان تهران داریم تا در مقاطع دوم الی چهارم مدارس به صورت مستمر برنامه های آموزش و توسعه شنا را پیاده کنیم. حدوداً دو میلیون و ۵۰۰ هزار نفر دانش آموز در این مقطع وجود دارند که سازمان ورزش استان ۷۵ درصد هزینه این افراد را پرداخت می‌کنند.

او همچنین با بیان این که همه هیات‌های ورزش مشکلات زیادی دارند، خاطر نشان کرد: وظیفه هیات ها برداشتن سنگ از سر راه ورزش استان‌ها است. هیات شنا استان تهران نیز از این مشکلات مستثنی نیست ولی ما با تدابیری که باید بیاندیشیم در صدد برداشتن این موانع از سر راه ورزش شنای استان خواهیم بود.

رییس هیات شنای استان تهران اساسی‌ترین مشکل ورزش شنای استان تهران و کل کشور را نبود استخر دانست و اظهار کرد: نبود استخر برای شنای تهران مشکل بزرگی است و ما نیز برای حل این مشکل قصد داریم چند استخر را که بلا استفاده و بسته هستند را راه‌اندازی کنیم. مدیرکل ورزش استان تهران نیز از ما خواسته اند که استخرهای بیشتری داشته باشیم و قطعا به این مشکل رسیدگی خواهیم کرد.

او در مورد برنامه هیات شنای استان تهران برای کمک به بهتر شدن شرایط تیم‌ ‌ملی شنا و افزایش توانمندی ها در استان ، تاکید کرد: در جلساتی که با آقای رضوانی، ریاست فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو داشتیم، برنامه‌هایی را در مسیر کاری ترسیم کردیم. می‌خواهیم تعداد تیم‌ها را در استان بیشتر کنیم که استعدادهای بیشتری شناسایی و پرورش داده شوند و در نهایت کیفیت تیم‌ ‌ملی نیز افزایش یابد.  قطعا یکی از اهداف اصلی همه ما موفقیت تیم‌ ‌ملی است.

ابراهیمی در مورد تیم‌داری و حضور باشگاه‌های صاحب نام در ورزش شنا نیز تاکید کرد : این که تیم‌هایی همچون استقلال و پرسپولیس در لیگ شنا حضور یابند کار بسیار بزرگ و خوبی است،  ولی این مسائل نیازمند سخت افزار نیز هست. تیم‌هایی همچون استقلال و پرسپولیس از نظر بین‌المللی باشگاه محسوب نمی‌شوند و سخت افزار کافی در اختیار ندارند و معمولا فقط اسم باشگاه بر روی برخی تیم‌ها است. با توجه به این مسائل، ما در برنامه‌ داریم که همه استخرها مجوز تیم‌داری را داشته باشند و خوب تمرین کنند.

رییس هیات شنای استان تهران در پایان افزود: همه استخرهای استان تهران باید تیم شنا داشته باشند و تمرینات خود را انجام دهند تا مربیان ما در این تمرینات حضور یابند و استعدادهای قابل قبول را معرفی کنند. همچنین کشف مناطق شناگر خیز استان نیز با این امر میسر است و می‌توانیم با کشف این مناطق سرمایه‌گذاری ویژه‌ای نیز در این مناطق داشته باشیم. این کار باید به صورت جدی صورت گیرد تا در آینده شاهد موارد خوبی در ورزش شنا باشیم.

انتهای پیام


Print Friendly

اخبار مرتبط