تیم ملی شنا درحال پوست اندازی است/ مرحله دوم رقابتهای انتخابی تیم ملی شنا اواسط مهر

مدیر اجرایی فدراسیون شنا با اشاره به مرحله اول رقابتهای انتخابی تیم ملی گفت: این مسابقات نشان داد شنای ایران در حال پوست اندازی و جوان شدن است.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، محسن سمیع زاده در تشریح ابعاد فنی مسابقات شنای قهرمانی کشور رده سنی ١۵ سال به بالا نخستین مرحله انتخابی تیم ملی نیز به شمار می رفت، با اشاره به حضور ١٩ استان و فشردگی مسابقات افزود: کمیته مشورتی شنا برای راهیابی شناگران به تیم ملی حد نصاب هایی را تعیین کرده که در این رقابتها هیچ شناگری نتوانست به این حد نصاب ها که بر اساس رکوردهای ورودی مسابقات شنای قهرمانی آسیا تنظیم شده است دست پیدا کند اما با نگاهی به نتایج بدست آمده در این دوره از رقابتها می توان گفت تیم ملی شنا در حال پوست اندازی است و در آینده نه چندان دور شاهد شکوفایی شناگران جوان در تیم ملی خواهیم بود.

ملی پوش اسبق شنای ایران چهره هایی مانند افشین عسگری، آرشام میرزایی، امیر طاهری، آرین علیایی، محسن مهمان نواز، سامان خواجگی، آرین صانعی، محمد رضا مسعود، بهزاد صیاد،رهام پیروانی و سجاد ویسانیان از جمله جوانانی بر شمرد که با کسب عناوین برتر در این دوره از مسابقات نام خود را برای رسیدن به پیراهن تیم ملی شنا مطرح کردند.

عضو کمیته فنی شنا در پایان خاطر نشان کرد: مرحله دوم و نهایی مسابقات انتخابی تیم ملی شنای ایران اواسط مهر ماه برگزار خواهد شد که تاریخ دقیق آن پس از جلسه کمیته مشورتی اعلام خواهد شد اما حد نصاب های تعیین شده برای تیم ملی تغییری نخواهد کرد و شناگران باید رکوردهای خود را به این حد نصاب ها نزدیک کنند.

گفتنی است مسابقات شنای رده های سنی و عموم (١۵ سال به بالا) هفته گذشته به پایان رسید که طی آن تیم های فارس، تهران و البرز عناوین نخست تا سوم را به خود اختصاص دادند.

شایان ذکر است تیم ملی شنای کشورمان قرار است آبان ماه جاری در صورت کسب حد نصابها مسابقات قهرمانی آسیا در شهر دبی امارات شرکت کند.

image_printپرینت مطلب