تیم واترپلو ایران از حضور در مسابقات قهرمانی جوانان آسیا بازماند

تیم واترپلو جوانان کشورمان که قرار بود در مسابقات جوانان قهرمانی آسیا در قزاقستان شرکت کند، از سفر به این کشور باز ماند.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، تیم واترپلو جوانان ایران ( کمتر از ١٩ سال ) که طبق برنامه قرار بود روز چهارشنبه برای شرکت در مسابقات قهرمانی جوانان آسیا راهی آلماتی قزاقستان شود، به دلیل صادر نشدن روادید، از سفر به این کشور بازماند و نمی تواند در این مسابقات شرکت کند.
این در حالی است که فدراسیون شنای کشورمان مکاتبات بسیاری را برای اعزام تیم جوانان با مسئولان سفارت قزاقستان و کنفدراسیون شنای آسیا انجام داد اما با وجود تلاش های صورت گرفته تیم کشورمان نتوانست در موعد مقرر مجوز سفر به قزاقستان را دریافت کند.
تیم جوانان کشورمان در حالی از سفر به قزاقستان باز می ماند که این تیم ظرف شش ماه و نیم گذشته چندین مرحله اردوهای آماده سازی داخلی و اردوی خارجی ترکیه را پشت سر گذاشته و بازیکنان این تیم در شرایط آمادگی بالایی قرار داشتند و یکی از امیدهای کسب عناوین اول تا سوم این مسابقات محسوب می شدند.

گفتنی است مسابقات واترپلو قهرمانی جوانان آسیا حکم رقابتهای انتخابی جام جهانی جوانان جهان را داشت و محرومیت از حضور در این رقابتها که کشورمان می توانست جزو سه تیم اول این مسابقات قرار گیرد لطمه جبران ناپذیری به تیم جوانان کشورمان خواهد بود و به همین جهت فدراسیون شنا از طریق مراجع ذیصلاح بین المللی موضوع صادر نشدن روادید به تیم کشورمان را بطور جدی پیگیری خواهد کرد.
مسابقات واترپلو قهرمانی جوانان آسیا و انتخابی جام جهانی از روز جمعه ١۰ شهریور ماه با حضور تیم های مطرح آسیایی در شهر آلماتی قزاقستان آغاز خواهد شد.

image_printپرینت مطلب