رضوانی: شخصاً به موضوع واترپلوئیست‌های پرسپولیس ورود می‌کنم/ بهبود رکورد با وجود کرونا کار بزرگی است

Print Friendly
رضوانی: شخصاً به موضوع واترپلوئیست‌های پرسپولیس ورود می‌کنم/ بهبود رکورد با وجود کرونا کار بزرگی است

رئیس فدراسیون شنا گفت: برای دریافت مطالبات معوقه واترپلوئیست‌های پرسپولیس شخصاً ورود خواهم کرد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، خبرگزاری آنا نوشت: فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو در تلاش است تا رشته‌های ورزشی زیر مجموعه‌اش را به بهترین شکل مدیریت کند و در این راه با برگزاری مسابقات مختلف سعی در پیشرفت این رشته‌ها دارد. البته که همه‌گیری ویروس کرونا باعث شد تا این رقابت‌ها با شکل و سیاق همیشگی برگزار نشود و عجیب آنکه کیفیت بالای ملی‌پوشان و ورزش‌های آبی نشان از عزم بالای آنها دارد.

محسن رضوانی درباره برگزاری لیگ‌های واترپلو در دو رده سنی اظهار کرد: تصمیم داریم تا رقابت‌های لیگ واترپلوی زیر ۱۷ سال و بزرگسالان را با حضور تیم‌های مختلف برگزار کنیم. ۲۳ مهر مسابقات لیگ زیر ۱۷ سال آغاز می‌شود و جالب اینکه با حمایت‌های هیئت‌های استانی، واترپلوئیست‌ها توانستند کیفیت خود را در سطح مطلوبی حفظ کنند. کار بسیار سختی است در دوران شیوع ویروس کرونا که بیشتر استخرها تعطیل بودند در سطح مطلوبی از آمادگی باقی ماند.

وی ادامه داد: بچه‌های واترپلو در استخرهای خصوصی با صرف هزینه‌های شخصی تمرینات خود را ادامه دادند و از چند روز دیگر وارد رقابت‌ها خواهند شد. نکته دوم در مورد لیگ برتر واترپلو بزرگسالان است و باید باشگاه‌های دولتی و خصوصی را مجاب کنیم تا بتوانند وارد مسابقات شوند.

رئیس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو تأکید کرد: من در دیدار با سید حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان در مورد اضافه شدن باشگاه‌های مطرح به لیگ برتر واترپلو صحبت می‌کنم چون برای شرکت در مسابقات باشگاهی واترپلو یک‌چهارم فوتبال و حتی کمتر از این مقدار نیاز به صرف هزینه است. ضمن اینکه در مورد مطالبه دستمزد معوقه بازیکنان تیم واترپلوی پرسپولیس شخصاَ ورود خواهم کرد چون بچه‌های این تیم قهرمان شدند و نزدیک به دو سال است پولشان را دریافت نکردند در حالی که آن زمان محمدحسن انصاری فرد مدیرعامل وقت باشگاه پرسپولیس شخصاً به فدراسیون نامه زد ولی متاسفانه پس از قهرمانی مطالبات داده نشده است.

وی در مورد برگزاری لیگ شنا گفت: قرار است در ماه آذر این مسابقات برگزار شود به خصوص اینکه اخیراً در رقابت‌های آب‌های آزاد و مسابقات داخلی چندین رکورد ملی تغییر کرد. این اتفاق در حالی رخ داد که شنا به دلیل برگزار نشدن مسابقات داخلی آسیب زیادی دید و دلیل آن هم بیماری کرونا بود. کار آسانی نیست کیفیت شناگران حفظ شود اما تغییر رکورد ملی گویای جدیت شناگران کشورمان برای کسب موفقیت است. این احتمال هم وجود دارد علی جعفری یکی از شناگران مستعد بورسیه فینا شود و در خارج از کشور به مدت ۶ یا ۷ ماه اردو بزند. کارهای او را انجام دادیم و اگر فدراسیون جهانی شنا موافقت کند جعفری از ایران خارج می‌شود

رضوانی با اشاره به کشف استعدادی به نام سام واژیر در رشته شیرجه عنوان کرد: این نونهال ۱۲ سال یک استعداد ویژه در رشته شیرجه شناخته شده است. همانند آرات که در فوتبال یک استعداد درخشان بوده و هر چند با روش پیشرفت او مخالف هستم و این موضوع را با پدرش هم در میان گذاشتم. برای پیشرفت سام واژیر با فینا مکاتبه کردیم تا در آینده بورسیه شود چون آینده بسیار روشنی دارد و دور از انتظار نیست افتخارات مهمی را به نام کشورمان ثبت کند.

وی درباره ثبت‌نام برای مجمع انتخاباتی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو گفت: از چهارشنبه دو هفته پیش ثبت‌نام شروع شده و تا فردا (چهارشنبه) ادامه خواهد داشت. تمامی افراد تلاش خواهند کرد تا بخت خود را برای کسب عنوان ریاست بیازمایند. من هم به نوبه خود تلاش می‌کنم تا بار دیگر در انتخابات حضور پیدا کنم.

انتهای پیام


Print Friendly

اخبار مرتبط