سطح کیفی رقابتهای قهرمانی کشور از دوره گذشته بالاتر بود/تیم ملی شیرجه جوان می شود

سرپرست کمیته شیرجه با اشاره به سطح بالای رقابتهای امسال قهرمانی کشور از دعوت برترین های این رقابتها به اردوی تیم های ملی خبرداد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، امید حدیقی سرپرست کمیته فنی شیرجه در پایان رقابتهای شیرجه قهرمانی کشور با اشاره به قهرمانی آذربایجان شرقی در تمامی رده های سنی گفت: سطح کیفی این دوره از رقابتها بسیار بهتر از سالهای گذشته بود و شیرجه روهای آذربایجان شرقی با تلاش و تمرینات منظم امسال توانستند قاطعانه در تمامی رده های سنی عنوان نخست را به دست آورند.

وی تاکید کرد: این قهرمانی باید مسئولان این استان را برای مهیا کردن امکانات بیشتر مجاب کند تا در آینده نه چندان دور شاهد شکوفایی هرچه بیشتر استعداد های این استان و معرفی آنها به تیم های ملی باشیم.

حدیقی اظهار داشت: با حمایت همه جانبه مسئولان استانی و وزارت ورزش موفقیت شیرجه رو های کشورمان در میادین بین المللی دور از دسترس نیست.

رئیس کمیته شیرجه با اشاره به هدفگذاری این کمیته برای حضور موفق در بازیهای آسیایی کره و رقابتهای انتخابی المپیک برزیل تصریح کرد: برنامه منظم و مدونی در حال نهایی شدن است که قطعا در صورت حمایت بلند مدت اهداف مورد نظر در آن محقق خواهد شد.

سرمربی اسبق تیم ملی شیرجه در پایان خاطر نشان کرد: حضور موفق در بازیهای آسیایی و انتخابی المپیک نیاز به ابزار و سخت افزار خاصی دارد ضمن اینکه نیاز به جوانگرایی در تیم ملی شیرجه احساس می شود و از همین رو در تلاش هستیم تا با دعوت از برترین های مسابقات قهرمانی کشور به اردوی تیم ملی و برپایی اردوها و حضور در رقابتهای مختلف آسیایی آنها را به لحاظ فنی و تجربی برای مسابقات بزرگ بین المللی آماده کنیم.

image_printپرینت مطلب

برگزاری مسابقات شنای بزرگسالان در چهارم مرداد

کمیته شنا پیشکسوتان در نظر دارد یک دوره مسابقات شنا بزرگسالان تحت عنوان (جام خلیج فارس) در رده سنی بالای ۲۵ سال روز پنجشنبه چهارم مرداد ۱۴۰۳ در استخر بین المللی ۹ دی مجموعه ورزشی شهید شیرودی برگزار کند.