شگفتی‌سازی آمریکا در نیمه‌نهایی لیگ جهانی واترپلو ۲۰۱۶

Print Friendly
شگفتی‌سازی آمریکا در نیمه‌نهایی لیگ جهانی واترپلو 2016

با برگزاری مسابقات مرحله نیمه نهایی سوپرفینال لیگ جهانی واترپلو ۲۰۱۶ در شهر هویژو چین، تیم‌های آمریکا و صربستان به ترتیب با غلبه بر یونان و ایتالیا راهی مرحله فینال شدند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ نسخه ۲۰۱۶ سوپرفینال لیگ جهانی واترپلو از سه‌شنبه (اول تیر ۱۳۹۵) با حضور هشت تیم راه یافته به این مرحله آغاز شد. این رقابت‌ها به مدت شش روز در شهر هویژو چین با حضور تیم های “صربستان، یونان، ایتالیا، آمریکا، استرالیا، برزیل، ژاپن و چین (میزبان) ” برگزار می‌شود.

روز گذشته مسابقات مرحله نیمه‌نهایی برگزار شد. در این مرحله تیم‌های پرقدرت ایتالیا، صربستان، یونان و آمریکا برای صعود به فینال تلاش می‌کردند.

ابتدا دو تیم صاحب نام صربستان و ایتالیا مقابل هم صف آرایی کردند. دیداری درگیرانه و فیزیکی که در نهایت با حساب ۷ بر ۴ به سود صربستان مدافع عنوان قهرمانی به پایان رسید.

دومین دیدار این مرحله اما بسیار غیرقابل پیش‌بینی دنبال شد. آمریکا که برای رسیدن به این مرحله استرالیا را به سختی و در ضربات پنالتی شکست داده بود به مصاف یونانی رفت که همه رقیبانش از جمله استرالیا را به راحتی مغلوب کرده بود. این دیدار پرگل و دیدنی در پایان وقت معمول ۱۱-۱۱ مساوی تمام شد تا بار دیگر ضربات پنالتی سرنوشت آمریکا را تعیین کند. این بار هم آمریکایی‌ها با ضربه نهایی “تونی آزودو” کاپیتان خود ۱۷-۱۶ پیروز شدند و جشن صعود به فینال را برگزار کردند.

با این حساب عصر امروز (یکشنبه) دو تیم آمریکا و صربستان در مرحله فینال مقابل هم به آب می‌زنند. این دو تیم در مرحله گروهی هم باهم مسابقه دادند که صرب‌ها در یک بازی نسبتا نزدیک ۱۰ بر ۸ به پیروزی دست یافتند.

صربستان قهرمان سه دوره متوالی این رقابت‌ها از سال ۲۰۱۳ است. این تیم امید اصلی قهرمانی در واترپلو المپیک و تیم دست نیافتنی این روزهای جهان این رشته است. باید دید آمریکا توان مقابله با این تیم را دارد یا صربستان چهارمین بار پیاپی بر فراز واترپلوی جهان می‌ایستد.

 

نتایج مرحله نیمه‌نهایی سوپرفینال لیگ جهانی واترپلو ۲۰۱۶ (چین):

 

شنبه (۹۵/۴/۵)

  • برزیل ۱۰ – ژاپن ۱۲
  • استرالیا ۱۵ – چین ۴
  • ایتالیا ۴ – صربستان ۷
  • آمریکا ۱۱ – یونان ۱۱ (۱۶-۱۵ به سود آمریکا بعد از ضربات پنالتی)

 

برنامه ادامه مسابقات:

یکشنبه (۹۵/۴/۶)

  • برای رده های هفتم و هشتم (برزیل – چین)
  • برای رده های پنجم و ششم (ژاپن  – استرالیا)
  • رده بندی (ایتالیا – یونان)
  • فینال ( صربستان – آمریکا)

 

انتهای پیام

 

 


Print Friendly

اخبار مرتبط