شیرجیان: میزبانی مسابقات جهانی انگیزه‌ها را بالا می‌برد

Print Friendly
شیرجیان: میزبانی مسابقات جهانی انگیزه‌ها را بالا می‌برد

کارشناس و ملی پوش اسبق واترپلو ایران گفت: واترپلو از دیرباز همیشه جزو رشته‌هایی به شمار می‌رفت که روی سکوی قرار می‌گرفت.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ به نقل از خبرگزاری برنا، علی اکبر شیرجیان، کارشناس و ملی پوش اسبق واترپلو ایران با اشاره به رشد چشمگیر این رشته ورزشی در چند ماه اخیر در گفتگو با خبرنگار برنا اظهار کرد: واترپلو از دیرباز همیشه جزو رشته‌هایی به شمار می‌رفت که روی سکوی قرار می‌گرفت. بنابراین این که بگوییم پیشرفت واترپلو فقط مخصوص این چندماه اخیر است درست نیست. هرچند که ملی پوشان ما چه در رده سنی بزرگسالان و چه در رده سنی جوانان در این چند ماه گذشته روند خوبی را طی کردند.

وی افزود: متاسفانه از سال ۲۰۰۶ براساس این باور که واترپلو شانس کسب مدال ندارد از تمام پیکارهای آسیایی کنار گذاشته شد و خوشبختانه بعد از ۱۲ سال ملی پوشان در اولین حضور آسیایی خود در بازی‌های آسیایی جاکارتا عملکرد خوبی به نمایش گذاشتند و ثابت کردند که توانایی کسب مدال دارند.

شیرجیان درمورد بحث میزبانی مسابقات قهرمانی جوانان جهان در سال ۲۰۱۹ اظهار کرد: قطعا این موضوع برای ایران و به خصوص واترپلو حائز اهمیت است. این موضوع علاوه بر این که به لحاظ معنوی برای کشورمان سرمایه محسوب می‌شود می‌تواند باعث انگیزه ورزشکاران برای کسب جایگاه های بالاتری هم بشود. بالاخره این که بتوانیم میزبان ۲۴ کشور خارجی در کشورمان باشیم نشان از توانایی ما می‌دهد. امیدوارم با این موضوع موافقت شود و در دور بعدی رقابت‌ها میزبان مسابقات باشیم.

 

 

انتهای پیام


Print Friendly

اخبار مرتبط