مجتبی ولی پور: امیدوارم هرچه زودتر استخرها بازگشایی شود

Print Friendly
مجتبی ولی پور: امیدوارم هرچه زودتر استخرها بازگشایی شود

شیرجه رو تیم ملی گفت: امیدوارم بعد از دو هفته تعطیلی که همه به سر کار برمی‌گردند استخرها هم بازگشایی شود تا ورزشکارانی که تمرین می‌کنند بتوانند از آب استفاده کنند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ مجتبی ولی پور شیرجه رو تیم ملی در گفت و گو با ایسنا، در خصوص شرایط تمرینی خود اظهار کرد: در شهرستان تبریز تمرین می کنم و ۹ ماه است که تنها کار بدنسازی و انعطاف بدنی را در خشکی انجام می‌دهم. اکنون دیگر کاملا تمرینات بیرون از آب را انجام داده‌ام و بدنم نسبتا آماده شده است و در کل وضعیت خوبی دارم. من در این مدت شیوع کرونا هیچ تمرین آبی نداشتم.

وی در ادامه در خصوص بازگشایی استخرها در شهرستان و یا امکان حضورش در تهران برای انجام تمرینات آبی گفت: قرار است در هر استان یک استخر برای قهرمانانی که می‌خواهند در المپیک کسب سهمیه کنند بازگشایی شود تا بتوانند در شهرستان‌های خود تمرین کنند. در تهران نمی‌دانم شرایط چطور است اما رفت و آمد به تهران برای من سخت است، من در آنجا جای خواب و اسکان ندارم. رفت و آمد برای من خطرناک است، به همین دلیل مراعات می کنم تا وضعیتم مناسب باشد.

شیرجه رو تیم ملی در ادامه در خصوص شکستن طلسم کسب سهمیه المپیک توکیو گفت: همیشه نباید گفت که ما نمی‌توانیم، ۱۰۰ درصد کسی که تلاش می‌کند می تواند نتیجه آن را هم بگیرد. من نزدیک دو سال است که برای المپیک تلاش می کنم. از بهمن هم که تمرینات آبی به دلیل شیوع کرونا تعطیل شده تمرینات بدنسازی را به جد پیگیری کردم و هر روز تمرین داشتم. تمام تلاشم را می‌کنم که سهمیه را بگیرم. هر کسی برای کسب سهمیه المپیک تلاش می‌کند.

ولی‌پور گفت:  با کسب سهمیه المپیک جهش خوبی در ایران و این رشته رخ خواهد داد. ما تلاش کردیم و تعدادی مدال خوش رنگ برای ایران کسب کردیم اما کسب سهمیه دشواری‌های خودش را دارد. در مسابقات شیرجه باید جلوی داور دیده شوی. در کل بستگی به خود ورزشکار دارد اگر با دل و جان تمرین کند قطعا منجر به کسب سهمیه المپیک خواهد شد.

وی در خصوص زمان مسابقات کسب سهمیه المپیک گفت: اصولا اگر مسابقاتی بخواهد انجام شود همان اوایل اردیبهشت خواهد بود. هنوز هیچ اعلامی نکرده اند اما خوب احتمالا همانند مسابقات امسال که اردیبهشت بود و لغو شد در همان زمان مسابقات برگزار شود.

شیرجه رو تیم ملی در خصوص تعطیلی ۹ ماهه تمرینات در آب گفت: ۷۰ درصد تمرینات و حرکات در رشته شیرجه در خشکی است. این نیست که همه تمرینات را باید در استخر انجام دهیم. تکنیک ها و کارهایی که بایستی در خشکی انجام داد در آب نمی‌شود. رشته ما نیاز به تمرین در خشکی دارد. اگر روزی ۸ ساعت تمرین داشته باشیم ۶ ساعت آن را در خشکی انجام می‌دهیم و تنها ۲ ساعت تمرینات در استخر است. به همین دلیل دو سه جلسه در آب تمرین کنم بدنم به حالت قبل برخواهد گشت.

ولی‌پور در ادامه در خصوص درخواستش از مسئولان گفت: امیدوارم بعد از دو هفته  تعطیلی که همه به سر کار برمی‌گردند استخرها هم بازگشایی شود تا ورزشکارانی که تمرین می‌کنند بتوانند از آب استفاده کنند. بعد هم می‌خواهم ورزشکاران را از نظر مالی حمایت کنند. ما در حال حاضر هیچ دریافتی نداریم.

 

 

انتهای پیام


Print Friendly

اخبار مرتبط