مسابقات شنای قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی با حضور ٢١ تیم آغاز شد

مسابقات شنای قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی شنا از امروز شنبه ١٨ شهریور ماه با حضور٢١ تیم به میزبانی تهران آغاز می شود.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، بر اساس تصمیم کمیته فنی و به منظور توسعه کیفی و کمی رشته شنا، مسابقات شنای قهرمانی کشور در رده سنی ١۵ سال به بالا و مرحله نخست رقابت های انتخابی تیم ملی شنا ازامروزبه مدت ۴ روز به میزبانی هیات شنای استان تهران در استخر مجموعه ورزشی آزادی برگزار خواهد شد.
این مسابقات طبق قوانین فینا و در ٢۰ ماده برگزار خواهد شد و نفراتی که بتوانند به رکوردهای ورودی دست یابند به اردوی تیم ملی دعوت خواهند شد،این رقابتها صبح امروز با برگزاری رقابتهای مقدماتی در مواد۴۰۰متر آزاد،١۰۰متر پروانه،٢۰۰قورباغه،٨۰۰متر آزاد و۴در١۰۰متر آزاد تیمی آغاز شده و عصر شنبه نفرات برتر هر ماده در فینال با یکریگر به رقابت می پردازند.
طبق اعلام کمیته فنی شنا عدم حضور شناگران در مسابقات قهرمانی کشور به منزله انصراف از حضور درمسابقات شنای قهرمانی آسیا که آبان ماه جاری در امارات برگزار خواهد شد، محسوب می شود.
همچنین مسابقات بانوان قهرمانی کشور نیز در همین رده سنی از ٢۵ لغایت ٣۰ شهریور ماه در تهران برگزار می شود. طبق بخشنامه اجرایی این رقابت ها تیم های متقاضی می توانند با ١١ شناگر که تمامی آنها باید متولد ١٣٧۶ به پایین باشند در این مسابقات شرکت کنند.
شایان ذکر است رقابت های شنای قهرمانی کشور در بخش آقایان نخستین مرحله انتخابی تیم ملی به شمار می رود.

image_printپرینت مطلب