وزارت ورزش از رشته های پایه حمایت می کند

مدیرکل دفترهماهنگی امور بانوان وزارت ورزش و جوانان با تاکید بر توجه ویژه این وزارتخانه به ورزش های پایه گفت:باید زیر ساخت ها را در شنای بانوان کشور تقویت کنیم.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، ماندانا رسولی مدیر کل دفتر هماهنگی امور بانوان وزارت ورزش و جوانان در حاشیه مراسم اختتامیه ششمین دوره مسابقات شنای بانوان باشگاههای کشور- جام خلیج فارس- با بیان این مطلب افزود: توجه به رشته های پایه در اولویت برنامه های وزارت ورزش و جوانان قرار دارد و باید به گونه ای برنامه ریزی کنیم که زیر ساخت های این بخش تقویت شود.

رسولی با اشاره به لزوم اهمیت به رشته های پایه، بوی‍‍ژه رشته شنا که در طول زمان مظلوم واقع شده گفت: با توجه به اینکه در این رشته امکان حضور بانوان در عرصه های بین المللی وجود ندارد باید تلاش کرد تا زمینه تقویت فعالیت های شنای بانوان در سطح ملی و همگانی را فراهم کرد و حتی امکان برگزاری مسابقات به میزبانی کشور را مهیا کرد.

وی که سابقه داوری و مربیگری شنا را نیز در کارنامه کاری خود دارد در پایان حمایت از شنای بانوان در برگزاری مسابقات باشگاهی در این رشته را گام مهمی در اعتلای این رشته دانست و تصریح کرد: وزارت ورزش در حد توان و بضاعت خود از توسعه شنای بانوان حمایت می کند و امیدواریم این ورزش که مورد تاکید دین اسلام نیز قرار دارد در سطح جامعه و بویژه بانوان بیش از پیش گسترش یابد.

image_printپرینت مطلب

برگزاری مسابقات شنای بزرگسالان در چهارم مرداد

کمیته شنا پیشکسوتان در نظر دارد یک دوره مسابقات شنا بزرگسالان تحت عنوان (جام خلیج فارس) در رده سنی بالای ۲۵ سال روز پنجشنبه چهارم مرداد ۱۴۰۳ در استخر بین المللی ۹ دی مجموعه ورزشی شهید شیرودی برگزار کند.