ولی پور برای کسب سهمیه المپیک فردا به مصاف حریفان جهانی می رود

مجتبی ولی پور ملی پوش شیرجه کشورمان فردا سه شنبه در مسابقات جام جهانی شیرجه و انتخابی المپیک در شهر لندن برای کسب سهمیه المپیک با حریفان جهانی خود به رقابت خواهد پرداخت.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، مسابقات جام جهانی شیرجه و انتخابی المپیک که از روز ٢٧ بهمن با شرکت ۴٢ تیم در شهر لندن آغاز شده فردا در ماده تخته فنر ٣ متر پیگیری خواهد شد و شیرجه رو کشورمان برای کسب سهمیه المپیک با ۵٩ شیرجه رو جهانی در این ماده رقابت خواهد کرد.

شیرجه رو کشورمان در صورت قرار گرفتن در بین ١٨ شیرجه رو برتر این مسابقات جواز حضور در مسابقات المپیک لندن را کسب خواهد کرد.

به گفته غلامرضا خیبری نژاد سرمربی تیم ملی شیرجه، ولی پور در شرایط آمادگی بالایی قرار دارد و در صورتی که بتواند حرکاتی را که در تمرینات به نمایش گذاشته به اجرا در آورد شانس بالایی برای کسب سهمیه المپیک خواهد داشت.

ولی پور علاوه بر مسابقات فردا این فرصت را دارد تا در روز ششم اسفند ماه نیز در دومین روز رقابت خود در مسابقات شیرجه انتخابی المپیک برای کسب سهمیه این مسابقات تلاش کند.

لازم به یادآوری است ملی پوش شیرجه کشورمان پس از ٢ ماه اردوی آماده سازی فشرده در کشور چین راهی شهر لندن شده است تا در رقابتی سخت برای کسب سهمیه المپیک با حریفان جهانی خود رقابت کند.

گفتنی است مسابقات جام جهانی شیرجه لندن آخرین مرحله گزینشی المپیک لندن محسوب می شود.

image_printپرینت مطلب

برگزاری مسابقات شنای بزرگسالان در چهارم مرداد

کمیته شنا پیشکسوتان در نظر دارد یک دوره مسابقات شنا بزرگسالان تحت عنوان (جام خلیج فارس) در رده سنی بالای ۲۵ سال روز پنجشنبه چهارم مرداد ۱۴۰۳ در استخر بین المللی ۹ دی مجموعه ورزشی شهید شیرودی برگزار کند.