٩ دی ؛ نام حماسه ای ماندگار بر تارک شنای ایران

کمیته فرهنگی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو در بیانیه ای ضمن گرامیداشت حماسه یوم الله ٩ دی، این روز بزرگ را نمادی از ولایت مداری، هوشمندی و عزت مردم انقلابی ایران دانست.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، دربیانیه کمیته فرهنگی فدراسیون شنا به مناسبت روز ٩ دی، سالروز بصیرت و تجدید بیعیت ملت با ولایت آمده است: مردم ایران در روز نهم دی ماه ٨٨ با الهام از مکتب عزت بخش حسینی و پیروی از آموزه های عاشورایی، حماسه ای جاودانه خلق کردند و این روز عظیم را به صفحه ای زرین دیگری در تاریخ انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران بدل ساختند.

در ادامه این بیانیه آمده است: ٩ دی روز جلوه بصیرت ملت ایران، برای نسل جوان ایران سمبلی از هوشیاری، موقع سنجی، ولایت مداری و عزتمندی است، روزی که خط پایانی برای سناریوی انحرافی و التقاطی بدخواهان و فتنه گران شد.

کمیته فرهنگی فدراسیون شنا در این بیانیه یادآور شده: افتخار نامگذاری استخر ٩ دی به عنوان تنها ورزشگاه کشور که با نام حماسه ولایت مداری ملت بزرگ ایران قرین است، شنا را به پرچمدار ورزش در جاودانه نگه داشتن این حماسه ملی بدل کرده است.

این بیانیه تاکید دارد: خانواده بزرگ شنای کشور ضمن ارج نهادن به حماسه آفرینی ٩ دی و سالروز بیعت دوباره امت با ولایت و امامت به نمایندگی از جامعه ورزش حمایت خود را از ارزشها و دستاوردهای انقلاب تا رسیدن پرچم انقلاب بدست منجی عالم و مهدی موعود اعلام می دارد و همگام با ملت همیشه در صحنه در راهپیمایی سالروز ٩ دی حضور شکوهمند خواهد داشت.

image_printپرینت مطلب

برگزاری مسابقات شنای بزرگسالان در چهارم مرداد

کمیته شنا پیشکسوتان در نظر دارد یک دوره مسابقات شنا بزرگسالان تحت عنوان (جام خلیج فارس) در رده سنی بالای ۲۵ سال روز پنجشنبه چهارم مرداد ۱۴۰۳ در استخر بین المللی ۹ دی مجموعه ورزشی شهید شیرودی برگزار کند.