بازی های آسیایی _ اینچئون/

چهار شناگر جوان ایران از فردا در آب‌های اینچئون

Print Friendly
چهار شناگر جوان ایران از فردا در آب‌های اینچئون

روز سوم شنا بازیهای آسیایی اینچئون با حضور چهار شناگر ایران در دو ماده ۵۰متر آزاد و ۲۰۰متر قورباغه از ساعت ۰۹:۰۰ به وقت محلی (۰۳:۳۰ بامداد) آغاز می شود.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ پس از گذشت دو روز از شنا بازیهای آسیایی اینچئون و دو جابجایی رکورد ملی توسط جمال چاوشی فر از فردا سایر شناگران ایران هم رقابت خود را آغاز می کنند.

در رقابت های فردا (سه شنبه) مسابقات ۵۰متر آزاد و ۲۰۰متر قورباغه با حضور شناگران ملی پوش ایران برگزار می شود.

آرشام میرزایی و احمدرضا جلالی نخستین نمایندگان ایران در رقابت های فردا هستند. این دو شناگر در ماده ۵۰متر آزاد به آب می زنند. جلالی در دسته پنجم و میرزایی در دسته ششم رقابت خود را با حریفان آغاز می کنند. ماده شلوغ ۵۰متر آزاد با حضور ۴۲ شناگر صاحب سبک آسیا برگزار می شود و شناگران ایران امید دارند با ارایه یک نمایش خوب توانایی های خود را ثابت کنند.

آرشام میرزایی  متولد ۱۳۷۴/۰۹/۰۱ از استان البرز است. این شناگر یک متر و ۹۰ سانتی با وزنی نزدیک به ۸۷ کیلو در اوج جوانی سابقه حضور در مسابقات قهرمانی جهان در بارسلونا را دارد که همین موضوع می تواند روحیه خوبی به او بدهد. او در همان مسابقات توانست ۵۰متر را در ۲۴ ثانیه شنا کند و رکورد خوبی از خود به جای گذارد.

دیگر نماینده ایران در این ماده احمدرضا جلالی است. جلالی متولد ۱۳۷۱/۰۸/۱۲ است. این شناگر شیرازی با ۱۸۰سانت قد ووزن تقریبی ۸۵ کیلو تجربه حضور در مسابقات بازیهای المپیک نوجوانان سال ۲۰۱۰ در سنگاپور را دارد. او در همان مسابقات با ثبت زمان ۲۴ثانیه و ۲۷ صدم ثانیه رکورد دار رده سنی ۱۵ تا ۱۷ سال ایران لقب گرفت.

دو نماینده دیگر ایران آریا نسیمی شاد و مهدی انصاری هیتند. این دو شناگر در خط اول دسته های دوم و سوم ماده ۲۰۰متر قورباغه صبح فردا با رقیبان به آب های اینچئون می زنند.

مهدی انصاری متولد ۰۷//۱۳۷۳/۰۸ است. این شناگر جوان مراغه ای با ۱۹۱ سانتی متر قد و ۹۰کیلوگرم وزن قصد دارد تا در نخستین رویداد مهم بین المللی خود به آب بزند. انصاری که در اردوی تدارکاتی چندماه پیش برای اولین بار در یک رویداد بین المللی شرکت کرد در بازیهای آسیایی امسال در چهار ماده رقابت خواهد کرد. این شناگر خوش آتیه در همان مسابقات مجارستان رکورد ملی ماده ۱۰۰متر پروانه را به نام خود ثبت کرد.

آخرین نماینده شنا ایران در رقابت های فردا آریا نسیمی شاد است. آریا متولد ۱۳۷۸/۸/۱۶ است. او که لقب جوانترین عضو کاروان ایران در این دوره از بازیهای آسیایی را یدک می کشد قصد دارد با نمایش خوب خود شایستگی هایش را بار دیگر به نمایش گذارد. نسیمی شاد در رقابت های لیگ سال ۹۲ شگفتی ساز بود. او در آن مسابقات تقریبا تمامی رکوردهای رده سنی خود را در شنای قورباغه جابجا کرد. او رکورد دار ۵۰، ۱۰۰ و ۲۰۰متر قورباغه در رده سنی زیر ۱۳-۱۴ سال، ۱۰۰ و ۲۰۰متر قورباغه در رده سنی ۱۵ تا ۱۷ سال است.

شناگران ایران از بامداد فردا (سه شنبه) در استخر مدرن “مونهاک پارک تاء هوان” با سایر شناگران رقابت می کنند. این استخر که اختصاصا برای این دوره از بازهای آسیایی آماده شده است دارای بیش از ۳۰۰۰ صندلی برای تماشاگران است. معماری این استخر شبیه به شناگری است که در حین شنا آب را می شکافد و حرکت می کند. رقابت های رشته های آبی (شنا، شیرجه، واترپلو و شنای موزون) در این استادیوم برگزار می شود.

 

*رکوردهای ماده ۵۰متر آزاد:

رکورد جهان: ۲۰٫۹۱- “سزار سیلو” برزیلی در سال ۲۰۰۹

رکورد آسیا: ۲۱٫۸۸- ” شیرنی شیورا” زاپنی در سال ۲۰۱۴

رکورد بازیهای آسیایی: ۲۳٫۳۷- “لو ژیوو” چینی در سال ۲۰۱۰

رکورد ملی: ۲۳٫۲۱- “پاشا وحدتی راد” قهرمانی جهان ایتالیا ۲۰۰۹

رکورد آرشام میرزایی۲۴٫۰۰ – مسابقات جهانی بارسلونا ۲۰۱۳

رکورد احمدرضا جلالی: ۲۴٫۰۲- مسابقات اوپن تریکه ۲۰۱۲

 

 

*رکوردهای ماده ۲۰۰متر قورباغه:

رکورد جهان: ۰۲٫۰۷٫۰۱- “آکوهیرو یاماگوشی” ژاپنی در سال ۲۰۱۲

رکورد آسیا: ۰۲٫۰۷٫۰۱- “آکوهیرو یاماگوشی” ژاپنی در سال ۲۰۱۲

رکورد بازیهای آسیایی: ۲٫۰۸٫۹۷- “”کوسوکه کیتاجیما” ژاپنی در سال ۲۰۰۲

رکورد ملی: ۲٫۲۱٫۴۸- “محمد علیرضایی” قهرمانی کشور کرواسی ۲۰۰۸

رکورد آریا نسیمی شاد: ۲٫۲۲٫۷۴ رقابتهای بین المللی دبی ۲۰۱۴

رکورد مهدی انصاری: ۲٫۲۸٫۱۰ لیگ شنا ایران ۱۳۹۲

 

انتهای پیام


Print Friendly

اخبار مرتبط