جاویدان خبر داد:

کاهش ۸۰ درصدی مراجعین به استخرهای کرمانشاه/ بیکاری ۱۵۰ مربی شنا استان

Print Friendly
کاهش 80 درصدی مراجعین به استخرهای کرمانشاه/ بیکاری 150 مربی شنا استان

رئیس هیات شنا استان کرمانشاه از کاهش ۸۰ درصدی مراجعه کنندگان به استخرهای کرمانشاه به نسبت سال قبل خبر داد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ پیمان جاویدان، با اشاره به از سرگیری فعالیت استخرهای استان، اظهار کرد: با توجه به اینکه از حدود دو هفته پیش استان در وضعیت زرد به لحاظ شیوع بیماری کرونا قرار گرفت، مجوز از سرگیری فعالیت استخرهای کرمانشاه نیز در روزهای گذشته صادر شد.

وی با بیان اینکه بازگشایی استخرهای استان منوط به رعایت پروتکل های بهداشتی شده، فعالیت با ۵۰ درصد ظرفیت، ممنوعیت استفاده از سونا بخار و جکوزی و تنظیم کلر و PH آب را از جمله این پروتکل‌ها دانست و اعلام کرد: هیات پزشکی ورزشی استان هم مسئولیت نظارت بر رعایت این پروتکل ها در استخرها را برعهده دارد.

وی عنوان کرد: از زمان صدور مجوز فعالیت استخرها از ۲۸ استخر فعال استان تاکنون چند استخر برای اخذ مجوز بازگشایی اقدام کرده‌اند و فعالیتشان را از سر گرفته‌اند و مابقی هم به مرور در حال بازگشایی هستند.

جاویدان تصریح کرد: طی روزهای گذشته که استخرها بازگشایی شده‌اند تعداد مراجعه کنندگان به آنها بسیار کم بوده، بگونه ای که به نسبت سال گذشته ۸۰ درصد کاهش مراجعه کننده داریم.

وی بااشاره به ضررمالی استخرهای کرمانشاه و مربیان شنا از شیوع بیماری کرونا، گفت: بیشتر استخرهای استان اجاره ای هستند و باتوجه به اینکه اوج درآمد خود را در چهار ماهه گرم سال از دست دادند، اکنون با مشکلات مالی زیادی دست به گریبان هستند.

رئیس هیات شنا استان یادآورشد: همچنین ۱۵۰ مربی فعال شنا در استان داریم که از زمان شیوع کرونا بیکار شده‌اند، در حالیکه منبع درآمد و معیشت بسیاری از آنها از همین راه بوده است.

انتهای پیام


Print Friendly

اخبار مرتبط