یزدان‌خواه: مگر ویروس کرونا فقط برای رشته‌های آبی است؟

Print Friendly
یزدان‌خواه: مگر ویروس کرونا فقط برای رشته‌های آبی است؟

ملی‌پوش واترپلو گفت: ویروس کرونا باعث تعطیلی لیگ برتر واترپلو شده اما تعجب می کنم چرا رقابت‌های فوتبال و کشتی که برخورد بیشتری در آن وجود دارد، تعطیل نشده است.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ مهدی یزدان‌خواه در خصوص آخرین وضعیت ملی‌پوشان واترپلو به خبرنگار ورزشی آنا اظهار کرد: مدت زیادی که اجازه شروع تمرینات را به ما نمی‌دادند و ناچار بودیم به صورت انفرادی تمرین کنیم ولی پیش از شروع محدودیت‌های کرونایی سه هفته تمرین کردیم و پس از یک هفته استراحت به مدت چهار هفته است که در استخر انقلاب تمرین می‌کنیم. اگرچه این تمرینات رسمی نیست و بیشتر قصد داریم تا در کنار یکدیگر باشیم و بتوانیم از شرایط تمرین دور نمانیم.

وی ادامه داد: تمرین کردن در رشته واترپلو به گونه‌ای است که نیاز مبرمی به حضور در استخر وجود دارد. اگر ما هر روز هم تمرینات پرفشار بدنسازی را در خارج از آب انجام دهیم و نتوانیم بلافاصله در استخر تمرینات را دنبال کنیم، در حقیقت پیشرفت خاصی صورت نمی‌گیرد و متضرر می‌شویم. لازم است که همواره علاوه بر تمرین در خارج از آب، تمرینات داخل آب با جدیت دنبال شود و اگر این اتفاق رخ ندهد، مطمئن باشید پیشرفتی رخ نمی‌دهد.

یزدان‌خواه در مورد زمان مسابقات انتخابی المپیک توکیو عنوان کرد: تکلیف المپیک که هنوز مشخص نشده، بنابراین وضعیت انتخابی هم نامشخص است. قزاقستان در حال لابی است تا بتواند بدون مسابقه دادن راهی المپیک شود ولی آقای محسن رضوانی رئیس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو با جدیت پیگیر آخرین وضعیت مسابقات انتخابی است و نمی‌گذارد قزاقستان بدون دردسر مسافر المپیک شود و قطعاً ما تلاش خواهیم کرد برابر این تیم مسابقه دهیم. البته اعلام شده در اواخر فروردین و شاید اوایل اردیبهشت سال آینده مسابقات واترپلوی ساحلی آسیا در چین با قوانین مختص به خود برگزار می‌شود.

ملی پوش واترپلو تأکید کرد: در شرایطی که مدت‌هاست تمرینات همیشگی را در واترپلو نداریم، مسابقات لیگ کشورهای صربستان، اسپانیا، مجارستان، کرواسی و … در حال برگزاری است. مگر ویروس کرونا فقط برای رشته‌های آبی است که در ایران اجازه برگزاری تمرینات و مسابقات آن داده نمی‌شود ولی رقابت‌های لیگ برتر فوتبال و کشتی که برخورد ورزشکاران آن به‌مراتب بیشتر از واترپلو یا دیگر رشته‌های آبی است، برگزار می‌شود. اگر به سلامتی باشد که بهداشت درون آب بیشتر رعایت می‌شود و برخوردها کمتر است. باید بپذیریم که تنها در ایران است که کرونا فقط برای رشته‌های آبی است.

وی در مورد اینکه چقدر زمان می‌برد تا ملی‌پوشان واترپلو به شرایط ایده‌آل برسند، عنوان کرد: نزدیک به یک سال است که مانند همیشه تمرین نمی‌کنیم. اگر فضای لازم به ما داده شود، احتمال آنکه در عرض سه تا چهار ماه در شرایط ایده‌آل قرار بگیریم زیاد است ولی نمی‌توانم این موضوع را قول دهم چون باید تمرینات شروع شود و در آن زمان می‌توان گفت چقدر طول می‌کشد تا به شرایط بدنی گذشته بازگردیم.

انتهای پیام


Print Friendly

اخبار مرتبط