آستانه قهرمان شد

دهمین دوره رقابت های واترپلو جام باشگاه های آسیا با قهرمانی تیم آستانه قزاقستان به پایان رسید.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ دهمین دوره رقابت های واترپلو جام باشگاه های آسیا با برگزاری مسابقه فینال بین دو تیم زرین معدن آسیا و آستانه نمایندگان ایران و قزاقستان به پایان رسید. دو تیم بدون شکست این دوره از مسابقات پس از صدرنشینی در گروه خود و پیروزی در مسابقات پس از آن به فینال مسابقات راه یافتند تا در مقابل هم صف آرایی کنند. زرین معدن در گروه B قرار داشت. این تیم پس از غلبه بر افغانستان، القادسیه کویت و  آلماتی قزاقستان به عنوان تیم صدرنشین مقابل تیم چهارم گروه A یعنی کویت ایستاد. نماینده ایران به راحتی و با حساب ۲۲ بر ۹ حریف خود را از پیش رو برداشت تا در مرحله نیمه نهایی مقابل هم وطن خود از تیم نفت امیدیه به آب بزند. رقابت جذاب و دیدنی دو تیم ایرانی در نهایت با برتری زرین معدن به پایان رسید تا زنجانی ها به مصاف آستانه پرقدرت بروند.

از طرف دیگر آستانه قزاقستان هم با اقتدار پای به مرحله پایانی گذاشت. این تیم با با تفاضل گل ۴۲+ مرحله گروهی را با چهار پیروزی به پایان رساند. نفت امیدیه، کویت و قادسیه الخبر عربستان هم گروهی های این تیم قزاق بودند. آن ها در ادامه هم مسیر همواری داشتند و با دو پیروزی راحت مقابل افغانستان و قادسیه الخبر عربستان فینالیست شدند.

بازی زیبا و پربرخورد فینال هم با حساب ۱۳ بر ۶ به سود آستانه قزاقستان به پایان رسید تا این تیم به عنوان قهرمان دهمین دوره واترپلو جام باشگاه های آسیا در تهران لقب گیرد.

 

جدول رده بندی دهمین دوره واترپلو جام باشگاه های آسیا:

۱. آستانه قزاقستان

۲. زرین معدن آسیا(ایران)

۳. قادسیه الخبر (عربستان)

۴. نفت امیدیه (ایران)

۵.آلماتی (قزاقستان)

۶.القادسیه (کویت)

۷. کویت

۸.افغانستان

نتایج کامل روز پایانی مسابقات:

رده بندی هفتم و هشتم: کویت ۱۰– افغانستان۴

رده بندی پنجم و ششم: القادسیه کویت۶ – آلماتی۱۸

رده بندی سوم و چهارم: نفت امیدیه ۱۴– قادسیه الخبر۱۶

بازی فینال: زرین معدن آسیا ۶– آستانه قزاقستان۱۳

 

انتهای پیام

image_printپرینت مطلب