آغاز سه مرحله پایانی کاپ جهانی شنا

نخستین گام از سه مرحله پایانی کاپ جهانی شنای سال ۲۰۱۳ از فردا پنج نوامبر (۱۴ آبان) در سنگاپور آغاز می شود.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ کاپ جهانی شنا ۲۰۱۳ در هشت مرحله برگزار می شود. رقابت های امسال که به فاصله ی کمی از رقابت های جهانی شنا، شیرجه و واترپلو در بارسلونا آغاز شد، پس از گذر از شهرهای آیندهوون، برلین، موسکو، دوبی و دوحه در سه مرحله ی پایانی به شرق آسیا رسید.
گام پنج، شش و هفت این رقابت ها به فاصله ی اندکی از یکدیگر در شهر های سنگاپور، توکیو و بجینگ پیگیری می شود.
روز سه شنبه ۱۴ آبان این مسابقات در شهر سنگاپور آغاز می شود و پس از اتمام این مسابقات در کشور سنگاپور دور هفتم و ماقبل پایانی کاپ جهانی امسال ۱۸ و ۱۹ آبان ماه در شهر توکیو (ژاپن) ادامه پیدا می کند.
شناگران شرکت کننده در این دوره از رقابت ها برای برگزاری گام هشتم و پایانی مسابقات ۲۲ و ۲۳ آبان به چین سفر می کنند تا در شهر بجینگ به مصاف رقیبان خود بروند و پرونده ی این دوره از رقابت ها را نیز به سرانجام برسانند.
تا کنون و تا پایان پنج مرحله ی ابتدایی “چد لکلائوس” ورزشکار اهل افریقای جنوبی در بخش آقایان و “کاتینکا هوسوزو” مجارستانی در بخش بانوان با ارائه ی نمایشی برتر عناوین نخست را از آن خود کرده اند و امید به کسب نشان طلا در پایان رقابت ها در شهر بجینگ دارند.

*نفرات برتر بخش آقایان تا پایان مرحله ی پنجم کاپ جهانی شنا ۲۰۱۳:
۱. “چد لکلائوس” از افریقای جنوبی ۳۳۲ امتیاز

۲. “ولادیمیر موروزوف” از روسیه ۲۳۱ امتیاز

۳. “کنیت تو” از استرالیا ۱۹۲ امتیاز

*نفرات برتر بخش بانوان تا پایان مرحله ی پنجم کاپ جهانی شنا ۲۰۱۳:
۱. “کاتینکا هوسوزو” ااز مجارستان ۵۷۹ امتیاز

۲. “مریا بلمونته” از اسپانیا ۱۸۷ امتیاز

۳. “آلیا آتکینسون” از جامائیکا ۱۶۵ امتیاز

image_printپرینت مطلب

چیریچ: تمام داوران ایران در سطح بین المللی و ملی فرصت پیشرفت دارند/ دوره خوبی برگزار شد

میخاییل چیریچ  مدرس و ناظر بین المللی واترپلو جهان بیان داشت: تمام داوران ایران چه در سطح بین المللی و چه در سطح ملی این فرصت را دارند که پیشرفت کنند، صرفا به نحوه کار آنها بستگی دارد و می‌توانم به جرات بگویم که کلاس بسیار خوب و راضی کننده‌ای بود.

سعادت: استقبال خوبی از ماراتن آب‌های آزاد کیش شد

رییس هیات شنا جزیره کیش ضمن ابراز خوشحالی از استقبال وسیع و گسترده شناگران از مسابقات آب های آزاد گفت: حدود ۱۵۰ شناگر به همراه سرپرست و مربی در این رقابت ها شرکت کردند که این موضوع بیانگر پیشرفت و آینده‌ای درخشان در رشته آب‌های آزاد است.