آغاز سوپرفینال لیگ جهانی واترپلو از سه‌شنبه

سوپرفینال لیگ جهانی واترپلو از روز سه‌شنبه (دوم تیر 1394) به میزبانی ایتالیا آغاز می‌شود تا چهره یکی از تیم های صعود کننده به المپیک ریو 2016 مشخص شود.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ نسخه ۲۰۱۵ سوپرفینال لیگ جهانی واترپلو از سه‌شنبه (دوم تیر ۱۳۹۴) با حضور هشت تیم راه یافته به این مرحله آغاز می‌شود. این رقابت ها به مدت شش روز در شهر برگامو ایتالیا با حضور تیم های “صربستان، مجارستان، کرواسی، برزیل، چین، امریکا، استرالیا و ایتالیا” برگزار می‌شود.

تیم های صربستان، مجارستان، کرواسی و ایتالیا پس از برگزاری رقابت های انتخابی اروپا در گروه های خود بهترین نتایج را کسب کردند و راهی سوپرفینال شدند.

صربستان مدافع عنوان قهرمانی در گروه خود بالاتر از روسیه، اسپانیا و آلمان ایستاد و به راحتی به جمع هشت تیم راه یافت. از گروه نخست مرحله انتخابی اروپا هم مجارستان (نایب قهرمان دوره پیش) با برتری مقابل یونان، رومانی و اسلوواکی بلیط ایتالیا را رزرو کرد. از گروه سوم انتخابی قاره سبز هم دو تیم کرواسی و ایتالیا میزبان، جواز حضور در این رقابت ها را کسب کردند. کرواسی با ۲۴ امتیاز به طور مستقیم به جمع هشت تیم راه یافت و ایتالیا ۱۷ امتیازه از سهمیه میزبانی استفاده کرد و چهارمین نماینده قاره اروپا لقب گرفت. در این گروه مونتنگرو، ترکیه و فرانسه توفیق حضور در سوپرفینال را نداشتند.

چهار تیم دیگر هم پس از برگزاری یک دوره مسابقات بین قاره‌ای راهی ایتالیا شدند. رقابت های بین قاره ای واترپلو، انتخابی سوپرفینال لیگ جهانی ۲۰۱۵ از ۱۰ تا ۱۵ فروردین به میزبانی آمریکا برگزار شد. در این مسابقات شش روزه هشت تیم در قالب دو گروه با هم به رقابت پرداختند و در نهایت چهار تیم نخست راهی سوپرفینال لیگ جهانی ایتالیا شدند. استرالیا، برزیل، امریکا و چین تیم های راه یافته به مسابقات سوپرفینال بودند.

تیم های صربستان و مجارستان که سال گذشته در سه فینال پیاپی با هم دیدار کردند از جمله مدعیان اصلی کسب عنوان قهرمانی هستند. مجارستان در هر سه فینال سال ۲۰۱۴ مغلوب صربستان شد و تنها کسب قهرمانی در این مسابقات می‌تواند آن‌ها را راضی کند. از طرفی صربستان به دنبال تکرار عنوان قهرمانی است و کرواسی همواره از قدرت های بلامنازع واترپلو جهان بوده است. حضور این سه تیم به همراه ایتالیا میزبان قطعا مسابقات جذاب، نفس گیر و هیجان انگیزی را رقم خواهد زد.

نکته دیگری که این مسابقات را بیش از پیش جذاب کرده است سهمیه المپیک است. قهرمانی این مسابقات به منزله ورود به المپیک ریو ۲۰۱۶ هم خواهد بود.

 

گروهبندی تیم‌ها در سوپرفینال لیگ جهانی واترپلو ۲۰۱۵ (ایتالیا):

گروه A : صربستان – آمریکا – ایتالیا – استرالیا

گروه B: مجارستان – بریل – کرواسی – چین

 

برنامه مرحله مقدماتی:

 روز نخست (۹۴/۴/۲)

صربستان – امریکا

مجارستان – چین

برزیل – کرواسی

ایتالیا – استرالیا

 

روز دوم (۹۴/۴/۳)

برزیل – چین

مجارستان – کرواسی

استرالیا – امریکا

صربستان – ایتالیا

 

روز سوم (۹۴/۴/۴)- پایان مرحله مقدماتی

صربستان – استرالیا

مجارستان – برزیل

چین – کرواسی

امریکا – ایتالیا

 

Italcementi Swimming Complex
محل برگزاری مسابقات- مجموعه استخر ایتالسمنتی ایتالیا (Italcementi Swimming Complex)

 

انتهای پیام

 

image_printپرینت مطلب