آغاز ماه محرم و فرا رسیدن ایام سوگواری سید و سالار شهیدان تسلیت باد

Print Friendly
آغاز ماه محرم و فرا رسیدن ایام سوگواری سید و سالار شهیدان تسلیت باد

فرا رسیدن ماه محرم و ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبد الله الحسین برعموم شیعیان و دلسوختگان آن حضرت تسلیت باد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ محرم نخستین ماه از ماه‌های دوازده گانه قمری و یکی از ماه‌های حرام است. در این ماه بود که حسین بن علی، سومین امام شیعیان وارد سرزمین کربلا شد، و در دهمین روز این ماه معروف به عاشورا به شهادت رسیدند. ماه محرم و طلوع هلال آن یادآور مصیبت بزرگ سید الشهداء علیه السلام است. ماه اندوه و حزن و ماه عزاداری دوستداران اهل بیت علیهم السلام. در این ماه و خصوصا در ده روز آغازین آن هر کدام از شیعیان بلکه هر مسلمانی وظیفه دارد تا حزن و اندوه خویش را در عزای فرزند رسول خدا صلی الله علیه وآله ابراز نماید گریستن درعزای امام حسین علیه السلام، در تقرب انسان به خدای متعال نقش بسیار مهمی دارد.

محرّم، این ماه پاسداری از حرمت انسان، این حریم ایمان و حصار قرآن آمده است. محرم ماه ایثار و از جان گذشتگی، ماه حماسه و شجاعت و جوانمردی و ماه ظلم ستیزی و مبارزه با ذلت است. هنوز هم دل ها، تشنه درسهای «مکتب حسینی»ست، مکتبی که الفبای آن، فداکاری، جانبازی، خلوص و خدامحوری است.

 

فدراسیون شنا آغاز ایام سوگواری سید و سالار شهیدان را به عموم شیعیان جهان تسلیت می گوید.

 

انتهای پیام

 


Print Friendly

اخبار مرتبط