آغاز کار شناگران ایران در فیلیپین با جاجایی ۳ رکورد و ۹ فینالیست/قاسمی در ۴۰۰ آزاد رکورد شکنی کرد

در مرحله مقدماتی صبح روز نخست مسابقات شنا قهرمانی جوانان آسیا جواز حضور در 9 فینال توسط شناگران ایران به ثبت رسید و محمد قاسمی در 400 متر آزاد یرای اولین بار زیر 4 دقیقه شنا کرد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ صبح امروز(دوشنبه) مرحله مقدماتی نخستین روز از مسابقات شنا رقابت‌های قهرمانی جوانان آسیا آغاز شد.

در ابتدا محمد قاسمی شناگر جوان و مستعد تیم ملی بعنوان نخستین نماینده ایران در این رقابت ها در ماده ۴۰۰ متر آزاد به آب زد. این شناگر آینده دار ایران با ثبت زمان ۰۳:۵۹.۰۱ برای نخستین بار در ایران موفق شد ۴۰۰ متر را در زیر ۴ دقیقه شنا کند و علاوه بر جابجایی رکورد ملی و رده سنی ۱۵-۱۷ سال این ماده بعنوان نفر اول راهی فینال شد. رکورد این ماده پیش از این توسط همین شناگر با زمان ۰۴:۰۱.۴۵ در تیر ماه سال جاری به ثبت رسیده بود.

در ادامه متین سهران در ماده ۲۰۰ متر آزاد با زمان ۰۱:۵۹.۹۰ به کار خود پایان داد . آراد مهدی زاده نیز در ماده ۱۰۰ متر قورباغه رده سنی ۱۵-۱۷سال با ثبت زمان ۰۱:۰۴.۶۹ در رتبه ۷ قرار گرفت و به کار خود پایان داد. در ماده ۱۰۰ متر قورباغه رده سنی ۱۳-۱۴ سال نیز رایان زارع با زمان ۰۱:۱۲.۶۳ از راه یابی به فینال باز ماند و شنتا نظری نیز با نظر کادر فنی در این ماده شنا نکرد.

هومر عباسی و ابوالفضل سام نیز دو نماینده ایران در ماده ۵۰ متر کرال پشت رده سنی زیر ۱۸ سال به ترتیب با ثبت زمان ۲۶.۲۹ و ۲۶.۶۸ سوم و هفتم شدند و جواز فینال را گرفتند. سینا ولی زاده نیز در این ماده رده سنی ۱۵-۱۷ سال با زمان ۰۰:۲۷.۶۸ به کار خود پایان داد. محمد مهدی غلامی در ماده ۵۰ متر کرال پشت رده سنی ۱۳-۱۴ سال با ثبت زمان ۰۰:۲۸.۳۵ علاوه بر جابجایی رکورد این رده سنی دراهی فینال شد.

در ۲۰۰ متر مختلط انفرادی رده سنی بالای ۱۸ سال نیز متین سهران با زمان ۰۲:۰۷.۹۸ در رتبه هفتم ایستاد و فینالیست شد. علیرضا عرب در این ماده رده سنی ۱۵-۱۷ سال با زمان ۰۲:۱۰.۹۱ به کار خود پایان داد و محمد مهدی غلامی در ۲۰۰ مختلط رده سنی ۱۳-۱۴ سال ضمن جابجایی رکورد این رده سنی با ثبت زمان ۰۲:۱۳.۰۰ بعنوان نفر اول راهی فینال شد.

در ماده ۴ در ۱۰۰ متر آزاد تیمی رده سنی بالای ۱۸ سال رقابت ها بدون مقدماتی برگزار می‌شود و ملی پوشان ایران عصر باید در فینال شنا کنند. در ماده ۴ در ۱۰۰ آزاد تیمی رده سنی ۱۵-۱۷ سال تیم ایران بدلیل خطای فنی زمان ثبت نشد و به کار خود پایان داد. در رده سنی ۱۳-۱۴ سال این ماده تیمی نیز با ثبت زمان ۰۳:۴۵.۸۸ با عنوان چهارمی راهی فینال شدند.

یازدهمین دوره مسابقات قهرمانی جوانان آسیا ۷ الی ۱۹ اسفند سال ۱۴۰۲ در شهر کلارک فیلیپین برگزار می‌شود که رقایت‌های شنا این دوره از مسابقات ۷ الی ۱۰ اسفند ماه ۱۴۰۲ پیگیری خواهد شد.

 • محمد قاسمی ثبت زمان ۰۳:۵۹.۰۱ / جایگاه اول راه فینال شد / جابجابی رکورد ملی
 • متین سهران ثبت زمان ۰۱:۵۹.۹۰
 • آراد مهدی زاده ثبت زمان ۰۱:۰۴.۶۹ جایگاه هفتم راهی فینال شد
 • رایان زارع ثبت زمان ۰۱:۱۲.۶۳
 • هومر عباسی ثبت زمان ۲۶.۲۹ / جایگاه سوم راهی فینال شد
 • ابولفضل سام ثبت زمان ۲۶.۶۸ / جایگاه هفتم راهی فینال شد
 • سینا ولی زاده ثبت زمان ۲۷.۶۸ /جایگاه نهم

ماده ۵۰ متر کرال پشت  رده سنی ۱۳–۱۴ سال

 • محمد مهدی غلامی ثبت زمان با ثبت زمان ۰۰:۲۸.۳۵ جایگاه سوم راهی فینال شد/ جابجایی رکورد ۱۳-۱۴ سال
 • متین سهران ثبت زمان ۰۲:۰۷.۹۸ / جایگاه هفتم راهی فینال شد
 • علیرضا عرب ثبت زمان ۰۲:۱۰.۹۱
 • محمد مهدی غلامی ۰۲:۱۳.۰۰ / جایگاه اول راهی فینال شد/ جابجایی رکورد ۱۳-۱۴ سال
 • مستقیم عصر فینال برگزار می‌شود
 • خطا
 • با ثبت زمان ۰۳:۳۷.۳۳ جایگاه چهارم راهی فینال شد

اسامی شناگران اعزامی به مسابقات قهرمانی آسیا فیلیپین:

ردیفنام و نام خانوادگیرده سنی
۱محمد مهدی غلامی۱۳ و ۱۴ سال
۲رایان زارع۱۳ و ۱۴ سال
۳شنتیا نظری۱۳ و ۱۴ سال
۴یاشار سلیمانی۱۳ و ۱۴ سال
۵محمد قاسمی۱۵ و ۱۷ سال
۶آراد مهدی زاده۱۵ و ۱۷ سال
۷علیرضا عرب۱۵ و ۱۷ سال
۸سینا ولی زاده۱۵ و ۱۷ سال
۹علی رشید پور۱۵ و ۱۷ سال
۱۰مهرشاد افقری۱۸ سال به بالا
۱۱متین سهران۱۸ سال به بالا
۱۲هومر عباسی۱۸ سال به بالا
۱۳ابوالفضل سام۱۸ سال به بالا
۱۴سامیار عبدلی۱۸ سال به بالا

مربیان: 

 • خشایار حضرتی آشتیانی
 • امیرمحمد شجاعی فر

روانشناس: 

 • دکتر صابر مهری

انتهای پیام

image_printپرینت مطلب

آغاز سال نو مبارک باد

آغاز بهار طبیعت و تقارن با ماه مبارک رمضان و بهار قرآن را به فال نیک می‌گیریم، فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو آغاز سال ۱۴۰۳را به تمامی مردم ایران تبریک می‌گوید.

اسکندریون: با جان اونسوی به توافق رسیدیم/ یک حامی مالی برای جذب این مربی ما را کمک خواهد کرد

رئیس کمیته فنی شنا گفت؛ طی جلسه ای که با جان اونسوی داشتیم، به توافق رسیدیم که به عنوان مدیر فنی تیم ملی شنا با فدراسیون همکاری کند. خوشبختانه یک شرکت خوشنام بهداشتی و دارویی هم به عنوان اسپانسر در جذب و حمایت مالی این مربی به ما کمک خواهد کرد.