احداث نخستین استخر قهرمانی درکرمان/حضورقدرتمندکرمان درلیگ واترپلو وشنا

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان در مجمع انتخاباتی هیات شنای استان از احداث نخستین استخر ۵۰ متر و استاندارد برای علاقمندان به شنا در سال جاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، محمد پولادی که در جمع اعضای مجمع انتخاباتی هیات شنای استان کرمان سخن می گفت با بیان این مطلب افزود: مراحل قانونی و تهیه زمین برای احداث و آغاز پروژه عمرانی استخر قهرمانی در استان کرمان انجام شده و بزودی کلنگ احداث این استخر با ابعاد استاندارد و کاربرد قهرمانی به زمین زده خواهد شد.

وی تصریح کرد: با احداث این استخر قهرمانی، بخش عمده از نیازهای علاقمندان به ورزش شنا و تیمداری در این رشته مرتفع خواهد شد و این مجتمع می تواند به پایگاهی برای استعدادیابی و پرورش جوانان علاقمند به این رشته پایه تبدیل شود.

مدیر کل ورزش و جوانان استان کرمان رشد فضاها و امکانات ورزشی در سطح استان را مطلوب توصیف کرد و اظهار داشت: خوشبختانه جوانان علاقمند بسیاری در سطح استان فعال هستند که امیدواریم بتوانیم با سرمایه گذاری مناسب نیازهای سخت افزاری برای فعالیت بهینه آنان در محیط های ورزشی را فراهم کنیم و به استانداردهای لازم در این زمینه دست یابیم.

در این نشست همچنین برانوش نیک بین سرپرست فدراسیون شنا، کرمان را استانی صاحب پتانسیل بالا در رشته شنا عنوان کرد و شکوفایی استعدادهای استان را مستلزم سرمایه گذاری باشگاهها در این رشته دانست و اظهار داشت: امیدوارم با همکاری باشگاهها استان کرمان امسال در لیگ واترپلو و شنا حضوری قدرتمند داشته باشد و بتواند با ظرفیت سازی لازم به شکوفایی استعدادهای استان کمک کند.

وی با اشاره به قول احداث نخستین استخر ۵۰ متر از سوی مدیرکل ورزش و جوانان کرمان، تحقق این نیاز استان را اتفاقی مبارک و گامی اساسی در جهت رفع کمبودهای شنای استان کرمان عنوان کرد و گفت: با احداث این استخر بخش عمده ای از مشکلات سخت افزاری این استان مرتفع خواهد شد و این مرکز می تواند به پایگاهی برای رشد استعدادهای جوانان پرشمار و علاقمند به رشته های شنا، شیرجه و واترپلو استان تبدیل شود.

نیک بین همچنین به درخواست برگزاری دوره های آموزشی زیر نظر فدراسیون شنا از سوی اعضای مجمع هیات شنای کرمان اشاره کرد و اظهار داشت: خوشختانه علاقمندی بسیاری در خصوص فراگیری مباحث جدید تئوریک و آموزشی شنا در سطح استان وجود دارد که درصدد هستیم پس از بررسی نیازهای استان در بخش برگزاری دوره های آموزش مربیگری و داوری شنا و واترپلو نسبت به برگزاری این دوره ها اقدام کنیم.

image_printپرینت مطلب

برگزاری مسابقات شنای بزرگسالان در چهارم مرداد

کمیته شنا پیشکسوتان در نظر دارد یک دوره مسابقات شنا بزرگسالان تحت عنوان (جام خلیج فارس) در رده سنی بالای ۲۵ سال روز پنجشنبه چهارم مرداد ۱۴۰۳ در استخر بین المللی ۹ دی مجموعه ورزشی شهید شیرودی برگزار کند.