ادامه رکوردشکنی ها در روز نخست شنا

پس از ثبت دو رکورد در صبح روز نخست رقابت های مرحله دوم قهرمانی شنای باشگاه‌های کشور، عصر امروز نیز دو رکورد جدید ثبت شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ پس از رکوردشکنی های رهام پیروانی و آریا نسیمی شاد در صبح روز نخست جام خلیج فارس عصر امروز شاهد ثبت رکوردهای جدید توسط شناگران جوان تیم موج های آبی مشهد بودیم.

محسن مهمان نواز ورزشکار جوان تیم ملی ایران در قالب تیم سرزمین موج های آبی در این دوره از رقابت ها شرک کرده است. او توانست در ماده ۵۰متر کرال پشت علاوه بر کسب عنوان نخست رکورد ۱۵ الی ۱۷ سال کشور را نیز به نام خود ثبت کند. مهمان نواز در رقابت های عصر امروز با ثبت زمان ۲۸ثانیه و هفت صدم ثانیه رکورد پیشین این ماده را که در اختیار پوریا مالدار قصری بود ارتقا بخشید. مالدار قصری توانسته بود ۵۰متر را در ۲۸ثانیه و ۴۲صدم ثانیه طی کند.

۲۰۰متر قورباغه بار دیگر محل درخشش آریا نسیمی شاد بود. این جوان آینده دار که صبح امروز نیز موفق به رکورد شکنی در ماده ۵۰متر قورباغه شده بود بار دیگر آمادگی خود را به رخ کشید و رکورد پیشین خود در ماده ۲۰۰متر قورباغه را بهبود بخشید. وی توانسته بود در دور نخست رقابت های لیگ شنا امسال با ثبت زمان دو دقیقه و ۲۸ ثانیه و ۳۷ صدم ثانیه رکورددار رده سنی ۱۴-۱۳ سال این ماده لقب گیرد. نسیمی شاد اینبار با بهبود رکورد خود زمان دو دقیقه و ۲۷ ثانیه و ۷۹ صدم ثانیه را ثبت کرد.

*رکوردهای جدید ثبت شده در مرحله دوم رقابت های شنای قهرمانی باشگاه های کشور ( روز نخست):

۲۰۰ متر کرال پشت: رهام پیروانی، مقاومت ۲.۰۸.۳۲ **(رکورد کشور)
۵۰ متر قورباغه: آریا نسیمی شاد، موجهای آبی مشهد ۳۱.۸۶* (رکورد رده سنی)
۵۰ متر کرال پشت: رکورد کشور محسن مهمان نواز، موجهای آبی مشهد ۲۸.۰۷ (رکورد رده سنی)
۲۰۰ متر قورباغه: آریا نسیمی شاد، موجهای آبی مشهد ۲.۲۷.۸۹ (رکورد رده سنی)

انتهای پیام

image_printپرینت مطلب

برگزاری مسابقات شنای بزرگسالان در چهارم مرداد

کمیته شنا پیشکسوتان در نظر دارد یک دوره مسابقات شنا بزرگسالان تحت عنوان (جام خلیج فارس) در رده سنی بالای ۲۵ سال روز پنجشنبه چهارم مرداد ۱۴۰۳ در استخر بین المللی ۹ دی مجموعه ورزشی شهید شیرودی برگزار کند.