ورزش های آبی جمهوری اسلامی ایران

اروپایی ها گام نخست را محکم برداشتند

روز نخست سوپرفینال لیگ جهانی واترپلو در استخر همدان شهر دبی با پیروزی امریکا و هرسه نماینده قاره اروپا آغاز شد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ روز گذشته (دوشنبه) چهار دیدار ابتدایی رقابت های سوپرفینال لیگ جهانی واترپلو برگزار شد. در دیدارهای صبح و عصر روز نخست صربستان، مجارستان، مونتنگرو و امریکا مقابل حریفان خود به برتری دست یافتند.
در دیدار افتتاحیه این رقابت ها مجارستان نایب قهرمان دوره پیش لیگ جهانی واترپلو مقابل استرالیا صف آرایی کرد. در این مسابقه که به قضاوت فلیپ گومز ایتالیایی و ادموندو رودریگر برزیلی انجام شد نماینده قاره اروپا به راحتی حریف خود را مغلوب ساخت. مجارستان در این بازی شروع بسیار خوبی داشت و با حساب 11 بر 5 مسابقه را به سود خود به پایان رساند.
در بازی دوم صبح دیروز چین به مصاف صربستان رفت. در این بازی واترپلوئیست های صرب اجازه هیچ گونه قدرت نمایی به چینی ها ندادند و با اقتدار رقیب آسیایی خود را از پیش رو برداشتند. این رقابت با حساب 21 بر 9 به سود مدافع عنوان قهرمانی به پایان رسید.
در دو بازی عصر دیروز نیز تیم های سوم و چهارم رقابت های فصل پیش لیگ جهانی مقابل حریفان خود پیروز شدند تا اتفاق غیرقابل پیش بینی در روز نخست نیفتد. دارنده نشان برنز فصل 2013 لیگ جهانی واترپلو یعنی مونتنگرو به راحتی و با حساب 15 بر 5 برزیل را از پیش رو برداشت تا امسال نیز شروع خوبی در این رقابت ها داشته باشد. بازی نزدیک امریکا و کانادا هم با نتیجه 12 بر 9 به سود امریکا پایان یافت.
در ادامه این مسابقات، امروز (سه شنبه) نیز چهار دیدار برگزار می شود که در مهم ترین آن ها صربستان به مصاف مونتنگرو می رود.
مسابقات سوپرفینال لیگ جهانی در سال 2014 از تاریخ 26 الی 31 خرداد به میزبانی شهر دبی برگزار می شود.

*گروه بندی تیم ها در رقابت های سوپرفینال لیگ جهانی واترپلو 2014:
گروه A: برزیل – صربستان – چین – مونتنگرو
گروه B: امریکا – مجارستان – استرالیا – کانادا

*نتایج روز نخست :
مجارستان 11 – استرالیات 5
صربستان 21 – چین 9
امریکا 12 – کانادا 9
مونتنگرو 15 – برزیل 5

*برنامه مسابقات روز دوم رقابت های سوپرفینال لیگ جهانی واترپلو 2014:
برزیل – چین
مجارستان – کانادا
صربستان – مونتنگرو
امریکا – استرالیا

انتهای پیام

image_printپرینت مطلب