اروپایی ها گام نخست را محکم برداشتند

روز نخست سوپرفینال لیگ جهانی واترپلو در استخر همدان شهر دبی با پیروزی امریکا و هرسه نماینده قاره اروپا آغاز شد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ روز گذشته (دوشنبه) چهار دیدار ابتدایی رقابت های سوپرفینال لیگ جهانی واترپلو برگزار شد. در دیدارهای صبح و عصر روز نخست صربستان، مجارستان، مونتنگرو و امریکا مقابل حریفان خود به برتری دست یافتند.
در دیدار افتتاحیه این رقابت ها مجارستان نایب قهرمان دوره پیش لیگ جهانی واترپلو مقابل استرالیا صف آرایی کرد. در این مسابقه که به قضاوت فلیپ گومز ایتالیایی و ادموندو رودریگر برزیلی انجام شد نماینده قاره اروپا به راحتی حریف خود را مغلوب ساخت. مجارستان در این بازی شروع بسیار خوبی داشت و با حساب ۱۱ بر ۵ مسابقه را به سود خود به پایان رساند.
در بازی دوم صبح دیروز چین به مصاف صربستان رفت. در این بازی واترپلوئیست های صرب اجازه هیچ گونه قدرت نمایی به چینی ها ندادند و با اقتدار رقیب آسیایی خود را از پیش رو برداشتند. این رقابت با حساب ۲۱ بر ۹ به سود مدافع عنوان قهرمانی به پایان رسید.
در دو بازی عصر دیروز نیز تیم های سوم و چهارم رقابت های فصل پیش لیگ جهانی مقابل حریفان خود پیروز شدند تا اتفاق غیرقابل پیش بینی در روز نخست نیفتد. دارنده نشان برنز فصل ۲۰۱۳ لیگ جهانی واترپلو یعنی مونتنگرو به راحتی و با حساب ۱۵ بر ۵ برزیل را از پیش رو برداشت تا امسال نیز شروع خوبی در این رقابت ها داشته باشد. بازی نزدیک امریکا و کانادا هم با نتیجه ۱۲ بر ۹ به سود امریکا پایان یافت.
در ادامه این مسابقات، امروز (سه شنبه) نیز چهار دیدار برگزار می شود که در مهم ترین آن ها صربستان به مصاف مونتنگرو می رود.
مسابقات سوپرفینال لیگ جهانی در سال ۲۰۱۴ از تاریخ ۲۶ الی ۳۱ خرداد به میزبانی شهر دبی برگزار می شود.

*گروه بندی تیم ها در رقابت های سوپرفینال لیگ جهانی واترپلو ۲۰۱۴:
گروه A: برزیل – صربستان – چین – مونتنگرو
گروه B: امریکا – مجارستان – استرالیا – کانادا

*نتایج روز نخست :
مجارستان ۱۱ – استرالیات ۵
صربستان ۲۱ – چین ۹
امریکا ۱۲ – کانادا ۹
مونتنگرو ۱۵ – برزیل ۵

*برنامه مسابقات روز دوم رقابت های سوپرفینال لیگ جهانی واترپلو ۲۰۱۴:
برزیل – چین
مجارستان – کانادا
صربستان – مونتنگرو
امریکا – استرالیا

انتهای پیام

image_printپرینت مطلب

چیریچ: تمام داوران ایران در سطح بین المللی و ملی فرصت پیشرفت دارند/ دوره خوبی برگزار شد

میخاییل چیریچ  مدرس و ناظر بین المللی واترپلو جهان بیان داشت: تمام داوران ایران چه در سطح بین المللی و چه در سطح ملی این فرصت را دارند که پیشرفت کنند، صرفا به نحوه کار آنها بستگی دارد و می‌توانم به جرات بگویم که کلاس بسیار خوب و راضی کننده‌ای بود.

سعادت: استقبال خوبی از ماراتن آب‌های آزاد کیش شد

رییس هیات شنا جزیره کیش ضمن ابراز خوشحالی از استقبال وسیع و گسترده شناگران از مسابقات آب های آزاد گفت: حدود ۱۵۰ شناگر به همراه سرپرست و مربی در این رقابت ها شرکت کردند که این موضوع بیانگر پیشرفت و آینده‌ای درخشان در رشته آب‌های آزاد است.