الویت، رعایت قطعی و کامل اصول/هیاتها باید با باشگاهها تعامل داشته باشند

سرپرست فدراسیون شنا گفت:برگزاری لیگ باید با الویت رعایت آیین نامه و قوانین باشد. به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا،شیرجه و اترپلو محسن رضوانی در جمع نمایندگان باشگاههای شرکت کننده در لیگ برتر با شاره به حضور افراد دلسوز واترپلو در باشگاههای این رشته تصریح کرد: اهمیت رعایت اصول فنی و کلی باید الویت برگزاری لیگ باشد،رعایت انظباط و رعایت اصول جوانمردی و عدم تکرار برخی رفتارهای ناپسند در مسابقه نیز از موارد مهم دیگری است که باشگاهها باید علاوه بر رعایت آن در سطح نخست رقابتهای حرفه ای به بسط وگسترش آن نیز در استانها اهتمام داشته باشند. رعایت اخلاق و احترام به پیشکسوتان همواره باید در واترپلو سرلوحه تمامی ورزشکاران در سطوح مختلف باشد چرا که این موضوع از الزامات این رشته است. کاپیتان اسبق تیم ملی واترپلو اظهار داشت:در لیگ برتر باید اصول حرفه ای حکمفرما شود چرا که لازمه پیشرفت سطح فنی لیگ همین موضوع است و در این میان لازمه موفقیت بخش خصوصی و سرمایه گذاران لیگ استفاده از نیروهای با تجربه و فنی است هم اکنون در سراسر کشور افرادی فعالیت دارند که عاشقان این رشته هستند و به واقع برای واترپلو دلسوز هستند و حضور آنها در باشگاهها می تواند کمک شایانی به واترپلو در استان و کشور باشد. وی در ادامه عنوان کرد:معتقدم زمان آن رسیده است که واترپلوی ایران با سابقه بیش از بیست و دو دوره برگزاری لیگ به جایگاه واقعی خود در ورزش ایران باز گردد همه باید با تلاش و پشتکار در چارچوب برنامه ریزیهای میان مدت و بلند مدت فدراسیون این مهم را محقق کنیم و در مرحله نخست باید این بحث در خانواده شنا از حالت شعار خارج و به شعور و کمال برسد،از این رو فدراسیون در گام نخست بر اجرا و اطاعت همه گیر بر قوانین تاکید دارد وعملکرد فدراسیون در خصوص تمامی مباحث مربوط به لیگ رعایت قانون است و البته به صورت کامل تغییرات اعمال شده در آئین نامه اجرایی لیگ را نیز پیگیری خواهیم کرد. بخش خصوصی و باشگاهها باید بدانند که حضور آنها در رقابتهای لیگ و در اختیار گرفتن بازیکنان حرفه ای و تراز اول به معنای پایه گذاری برای گسترش این رشته دراستان مربوطه است و برای رسیدن به این مهم و بازیکن سازی بوی‍ژه در بخش نوجوانان و جوانان باید هیاتها و باشگاهها با یکدیگر تعامل نزدیکی داشته باشند،چرا که هیاتها به عنوان بازوهای اجرایی فدراسیون به شمار می روند و در موضوع بسط و گسترش این رشته که یکی از سیاست های کلان فدراسیون محسوب می شود باشگاهها می توانند نقشی اساسی داشته باشند.
رضوانی با انتقاد از تعداد محدود تیمهای شرکت کننده در لیگ گفت:نداشتن استخر یکی از مشکلات اساسی هیات های شنا است که با نظر مثبت دکتر سجادی و همچنین قول دکتر عباسی وزیر ورزش و جوانان در جلسه ای مبنی بر اختصاص حداقل یک استخر به هیتها، امیدوارم یکی از بزرگترین مشکلات استانها مرتفع شود و در آینده شاهد بوجود آمدن ورزشکاران با استعداد از استانهای مختلف باشیم. وی در ادامه افزود: متاسفانه تعداد کمی از هیاتها که منافع مالی را فدای وظیفه ذاتی هیات می کنند و از استخری که با تلاش فدراسیون و مدیران استانی در اختیار آنها گرفته فقط درامد زایی می کنند آنچه در این زمینه مورد تاکید فدراسیون می باشد: این است که هیاتها باید با باشگاهها تعامل داشته باشند وزمینه را برای پیشرفت تیمهای استان خود مهیا کنند چرا که بی تردید موفقیت هر باشگاهی برای هیات استانی می تواند اتفاق مبارک و خوبی باشد. خوشبختانه در حال حاضر نیروهای جوان و پر انرژی زیادی در واترپلو فعالیت می کنند که باید به آنها بها داده شود و فدراسیون نیز بر این موضوع تاکید دارد. در این نشست نمایندگان باشگاهها به ارائه نظرات خود برای هر چه بهتر برگزار شدن لیگ پرداختند.

image_printپرینت مطلب

آغاز سال نو مبارک باد

آغاز بهار طبیعت و تقارن با ماه مبارک رمضان و بهار قرآن را به فال نیک می‌گیریم، فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو آغاز سال ۱۴۰۳را به تمامی مردم ایران تبریک می‌گوید.