امینی: مدیریت ورز‌ش‌های آبی آسیا در دست ایرانیان است که باید به آن افتخار کنیم/بدون اغراق رضوانی جایگاه مهمی را بدست آورد

نایب‌رئیس اسبق کمیته واترپلو جهان گفت: اکنون مدیریت شنا، شیرجه و واترپلو آسیا در دست ایرانیان است که باید به این مهم افتخار کنیم و جایگاه رضوانی بدون اغراق پس از کمیته بین‌المللی المپیک، مهم‌ترین جایگاه ممکن است که می‌توان به دست آورد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ خسرو امینی از پیشکسوتان رشته‌های آبی ایران، سال‌ها در مسئولیت‌های کنفدراسیون‌های آسیایی و جهانی حضور داشت. وی ۲۹ سال نایب رئیس کمیته فنی واترپلو جهان و ۳۶ سال نایب رئیس واترپلو آسیا بود که بعد از ۸۰ سالگی و طبق اساسنامه، دیگر اجازه نامزد شدن را نداشت و بازنشسته شد.

جمعه گذشته، محسن رضوانی رئیس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو ایران با اتخاذ اکثر آرا به عنوان عضو هیات رئیسه فدراسیون جهان انتخاب و فرید فتاحیان نیز به عنوان مدیر اجرایی کنفدراسیون آسیا منصوب شد.

امینی در گفت‌وگو با خبرگزاری ایرنا در خصوص این اتفاقات، اظهار داشت: با توجه به انتخابات هفته گذشته، محسن رضوانی از سال ۲۰۲۵ به مدت ۴ سال در منصب هیات رئیسه فدراسیون جهانی شروع به کار می‌کند. طبق مقررات همه قاره‌ها باید نمایندگان خود را معرفی کنند که این افراد به ۲ گروه تقسیم می‌شوند. گروه اول با رای‌گیری منصوب می‌شوند و حضور آن‌ها در پست‌های انتخاب شده، قطعی خواهد بود اما اگر رقیبی برای گروه دوم پیدا شود، باید انتخابات مجددی بین کشورهای آسیایی انجام گیرد. رضوانی در گروه اول است و از همین حالا می‌توان او را در هیات رئیسه فدراسیون جهانی دید.

وی ادامه داد: جایگاه رضوانی بدون اغراق پس از کمیته بین‌المللی المپیک، مهم‌ترین جایگاه ممکن است که می‌توان به دست آورد. فدراسیون شنای جهان، جزو قوی‌ترین فدراسیون‌های بین‌المللی به حساب می‌آید که طبق سطح بندی‌های انجام شده، رتبه A را به خود اختصاص داده است. حتی فدراسیون جهانی فوتبال(FIFA) نیز در رتبه پایین‌تری نسبت به فدراسیون شنا قرار دارد. البته کارایی و تاثیر این جایگاه پس از شروع مسئولیت او مشخص می‌شود، اما قطعا حرکت‌های مثبتی برای ایران انجام خواهد شد.

پیشکسوت شنای ایران با اشاره به انتخاب فتاحیان به عنوان مدیر اجرایی آسیا، گفت: در چارت‌بندی جدید کنفدراسیون‌های بین المللی، دبیر وجود ندارد و مسئولیت‌های او را به مدیر اجرایی می‌دهند. این مسئله یعنی تمام رویدادها، جلسات و… در قاره آسیا باید زیر نظر و با دستورات او انجام شود. وی مشورت و نظرات همه را مد نظر قرار می‌دهد اما همه تصمیم‌گیری‌های نهایی در اختیار اوست. باید به این ایرانیان افتخار کنیم و به آنها کمک کنیم. این افراد بدون هیچ حمایت و با توانمندی خودشان به این جایگاه دست پیدا کرده‌اند.

انتهای پیام

image_printپرینت مطلب