تلاش داریم عملکردمان بر اساس قانون باشد/ کمیته داوران بازوی فدراسیون است

سرپرست کمیته داوران فدراسیون شنا گفت: تلاش می‌کنیم فعالیت‌های کمیته داوران بر اساس قوانین فدراسیون جهانی پیش برود.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، مسعود عباسی با اشاره به فعالیت های کمیته داوران اظهار داشت: کمیته داوران تلاش می‌کند به منظور آشنایی داوران با آخرین قوانین و مقررات داوری کلاس‌هایی را در راستای اهداف فدراسیون جهانی برگزار کند و در واقع تلاش داریم تا فعالیت‌های ما براساس قانون باشد.

وی خاطر نشان کرد: در کمیته داوران فدراسیون سعی کردیم روال گذشته را ادامه دهیم و در مسابقات قهرمانی کشور نیز تعداد داوران را براساس استانداردهای فدراسیون جهانی انتخاب کنیم.

مسئول کمیته داوران فدراسیون شنا در ادامه گفتگو با خبرنگار فارس با اشاره به قوانین ورزش شنا تصریح کرد: در قوانین شنا آمده است که باید از سیستم‌های خودکار و هوشمند استفاده شود و در هر خط میانگین زمان‌های ٣ داور خط محاسبه شود.

عباسی افزود: در صورتی که بتوانیم از سیستم‌های خودکار برای قضاوت داوران استفاده کنیم، دیگر نیاز نخواهیم داشت در هر خط از سه داور استفاده کنیم.

وی اضافه کرد: در حال حاضر در استخر مجموعه ورزشی آزادی سیسم‌های خودکار داریم و زمان‌های مسابقات ما بر اساس سیستم الکترونیکی خودکار ثبت می‌شود و به همین دلیل داوری که در هر پایانه حاضر می‌شوند، یک نفر است.

سرپرست کمیته داوران فدراسیون شنا ادامه داد: وظیفه این داوران کنترل برگشت است و وظیفه‌ای تحت عنوان کنترل سیستم‌های زمان‌سنج ندارند، چرا که این سیستم‌ها به صورت اتوماتیک زمان‌ها را ثبت می‌کنند.

عباسی عنوان کرد: تا جایی که قانون به ما اجازه داده و خدشه‌ای به مسابقات وارد نشود، باید تعداد داوران را براساس قوانین تعیین کرده و استانداردها رعایت شود.

وی یادآور شد: کمیته داوران بازوی فدراسیون است، بنابر این هر چقدر از داوری حمایت شود، این کمیته با قدرت به کار خود ادامه داده و سلامت مسابقات تضمین می‌شود.

مسئول کمیته داوران فدراسیون شنا گفت: سرپرست فدراسیون شنا اخیرا دستور داد تا حق‌الزحمه معوق داوران پرداخت شود که امیدوارم این اتفاق به زودی رخ دهد و مایه دلگرمی و افزایش کیفیت کار آنها شود.

image_printپرینت مطلب

برگزاری مسابقات شنای بزرگسالان در چهارم مرداد

کمیته شنا پیشکسوتان در نظر دارد یک دوره مسابقات شنا بزرگسالان تحت عنوان (جام خلیج فارس) در رده سنی بالای ۲۵ سال روز پنجشنبه چهارم مرداد ۱۴۰۳ در استخر بین المللی ۹ دی مجموعه ورزشی شهید شیرودی برگزار کند.