تکلیف قهرمان نیم‌فصل لیگ برتر واترپلو جمعه مشخص می‌شود

در آخرین هفته از دور رفت رقابت های لیگ برتر واترپلو روز جمعه (14 آذر) سه دیدار برگزار می‌شود تا تکلیف قهرمان نیم‌فصل این دوره از رقابت ها مشخص شود.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ پرونده  دور رفت مسابقات لیگ برتر واترپلو سال ۱۳۹۳ روز جمعه (۱۴آذر) با برگزاری سه دیدار در شهرهای امیدیه، زنجان و گچساران بسته می شود.

طبق برنامه و از ساعت ۱۵:۰۰ به طور همزمان تیم های نفت امیدیه، شهید شهبازی زنجان و نفت و گاز گچساران به ترتیب میزبان فولاد مبارکه سپاهان، دانشگاه آزاد اسلامی و چوکا تالش هستند.

در امیدیه رقابت حساس نفت این شهر و فولاد مبارکه سپاهان بسیارتأثیرگذار خواهد بود. امیدیه میزبان، تیم پنج امتیازی این فصل به استقبال سپاهان شش امتیازی می رود و امیدوار است با استفاده از امتیاز میزبانی خود را به صدر جدول نزدیکتر کند. از طرفی سپاهانی ها هم فقط برای پیروزی به امیدیه سفر می کنند و نمی خواهند فاصله ی دو امتیازی خود را با صدر جدول افزایش دهند. فولاد مبارکه با به ثمر رساندن ۵۱ گل از خط حمله پرقدرتی برخوردار است و نفت امیدیه هم با ۳۸بار گل زنی تا اینجای رقابت ها کارنامه خوبی از خود به جای گذاشته است.

این مسابقه از ساعت ۱۵:۰۰ روزجمعه (۱۴ آذر) در شهر امیدیه به قضاوت محمدرضا محمدی و امیر آذرخش و تحت نظارت محمدهادی بیک برگزار می شود.

دیگر دیدار حساس این هفته را دو تیم شهید شهبازی زنجان و دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می کنند. شهبازی میزبان این مسابقه است. تیم شهید شهبازی زنجان که از چند مهره خارجی در ترکیب خود بهره می برد با پنج امتیاز در رده سوم جدول قرار گرفته است. غلبه بر تیم شهبازی در زنجان کار بسیار دشواری است. شاگردان عربدوست در این بازی می کوشند تا با پیروزی مقابل دانشگاه صدرنشسن اختلاف خود را با صدر جدول به حداقل برسانند. در سوی دیگر هم دانشگاه آزاد به دنبال ادامه روند شکست ناپذیری خود است. تیم دانشگاه آزاد تا به اینجای فصل با کسب چهار پیروزی از چهار بازی عملکرد فوق العاده ای داشته است و در تلاش است با پیروزی در این دیدار به عنوان قهرمان نیم فصل به کار خود پایان دهد.

داوران این دیدار حامد دایی تقی و نادر غفوری هستند و حمید شب انگیز هم به عنوان ناظر رأس ساعت ۱۵:۰۰ روز جمعه (۱۴ آذر) در استخر شهید شهبازی زنجان حضور خواهد داشت.

نفت و گاز گچساران و چوکای تالش هم دیگر دیدار هفته هفتم را برگزار می کنند. هردوی این تیم ها به دنبال کسب نخستین پیروزی خود در رقابت های این فصل هستند. نفت و گاز گچساران که میزبانی این مسابقه را بر عهده دارد بدون شک هدفی جز پیروزی در این هفته ندارد. شاگردان وحید رضایی در چهار بازی گذشته خود توفیق پیروزی نداشته اند و همانند حریف خود تشنه کسب نخستین دو امتیاز این فصل هستند. چوکای تالش و نفت و گاز گچساران هم از ساعت ۱۵:۰۰ روز جمعه (۱۴ آذر) در شهر گچساران به مصاف هم می روند.

ناظر این دیدار منصور مهذب است و کار قضاوت بر عهده عبدالامیرریحانی و محمود نصر است.

با برگزاری این سه دیدار پرونده دور رفت بیست و چهارمین دوره لیگ برتر واترپلو بسته می شود و تکلیف قهرمان نیم فصل مشخص می شود.

 

برنامه رقابت های هفته هفتم لیگ برتر واترپلو سال ۱۳۹۳:

از ساعت ۱۵:۰۰ روز جمعه (۱۴ آذر):

نفت امیدیه – فولاد مبارکه سپاهان؛ در امیدیه

شهید شهبازی زنجان – دانشگاه آزاد اسلامی؛ در زنجان

نفت و گاز گچساران – چوکا تالش؛ در گچساران

 

جدول رده بندی بیست وچهارمین دوره لیگ برتر واترپلو تا پایان هفته ششم:

ردیف نام تیم بازی برد باخت مساوی گل زده گل خورده تفاضل گل امتیاز
۱ دانشگاه آزاد اسلامی ۴ ۴ ۰ ۰ ۵۶ ۲۰ ۳۶+ ۸
۲ فولاد مبارکه سپاهان ۴ ۳ ۱ ۰ ۵۱ ۴۰ ۱۱+ ۶
۳ شهید شهبای زنجان ۴ ۲ ۱ ۱ ۳۹ ۳۳ ۶+ ۵
۴ نفت امیدیه ۴ ۲ ۱ ۱ ۳۸ ۴۱ ۳- ۵
۵ نفت و گاز گچساران ۴ ۰ ۴ ۰ ۳۴ ۵۰ ۱۶- ۰
۶ چوکا تالش ۴ ۰ ۴ ۰ ۲۰ ۵۴ ۳۴- ۰

 

انتهای پیام

image_printپرینت مطلب

آغاز سال نو مبارک باد

آغاز بهار طبیعت و تقارن با ماه مبارک رمضان و بهار قرآن را به فال نیک می‌گیریم، فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو آغاز سال ۱۴۰۳را به تمامی مردم ایران تبریک می‌گوید.

اسکندریون: با جان اونسوی به توافق رسیدیم/ یک حامی مالی برای جذب این مربی ما را کمک خواهد کرد

رئیس کمیته فنی شنا گفت؛ طی جلسه ای که با جان اونسوی داشتیم، به توافق رسیدیم که به عنوان مدیر فنی تیم ملی شنا با فدراسیون همکاری کند. خوشبختانه یک شرکت خوشنام بهداشتی و دارویی هم به عنوان اسپانسر در جذب و حمایت مالی این مربی به ما کمک خواهد کرد.